Blitz | Kliko dhe Informohu

Bota

Instagrami i “shpall luftë” publikisht llogarive që përdorin ndjekës fallco

    Instagrami i “shpall luftë” publikisht llogarive që përdorin ndjekës fallco

Rrjeti social më i përdorur në botë, për herë të parë i ka “shpallur luftë” publikisht përdoruesve të cilët përdorin aplikacione që të rrisnin aktivitetin. Të gjitha llogaritë që kanë

Lexo me Shume

E frikshme, nëna fshehu për 2 vjet në bagazhin e makinës vajzën e saj

    E frikshme, nëna fshehu për 2 vjet në bagazhin e makinës vajzën e saj

Një 50-vjeçare  ka mbajtur të fshehur për dy vjet vajzën e saj të porsalindur sepse askush nuk duhet të dinte për ekzistencën e saj. Ngjarja e frikshme ka ndodhur në

Lexo me Shume

Pasi u shfaq i dehur në Samit, vjen gafa e radhës e Presidenti të Komisionit Evropian, Juncker 

    Pasi u shfaq i dehur në Samit, vjen gafa e radhës e Presidenti të Komisionit Evropian, Juncker 

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, u shaq i dehur disa muaj më parë në një drekë tyë zhvilluar në Samitin e NATO-s. Ai mezi qëndronte në këmbë ndërsa disa

Lexo me Shume

(Foto/Video) Zjarret në Californi, vilat e yjeve të Hollywood-it përfshihen nga flakët

    (Foto/Video) Zjarret në Californi, vilat e yjeve të Hollywood-it përfshihen nga flakët

Ditët e fundit rreth 300 mijë njerëz janë evakuar ose janë detyruar të largohen nga shtëpitë e tyre në Californi si pasojë e zjarreve që kanë përfshirë këtë shtet. “Woolsey

Lexo me Shume

Humbi përballë Trump, Hillary Clinton do rikandidojë në zgjedhjet presidenciale të 2020-tës

    Humbi përballë Trump, Hillary Clinton do rikandidojë në zgjedhjet presidenciale të 2020-tës

Pasi humbi përballë Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të 2016-tës Hilary Clinton do të rikandidojë për shtëpinë e Bardhë në zgjedhjet e vitit 2020. Kështu është shprehur Mark Penn, këshilltar

Lexo me Shume

Zgjohet nga koma pas 12 vitesh, gjen pranë nënën e tij, tashmë 75 vjeçe

    Zgjohet nga koma pas 12 vitesh, gjen pranë nënën e tij, tashmë 75 vjeçe

Ajo u kujdes për djalin e saj në koma duke shpenzuar të gjitha kursimet e saj dhe duke debituar rreth 15 mijë euro. Pas 12 vitesh tashmë ka ndodhur mrekullia

Lexo me Shume

Kujdes! BE vendos të implementojë në kufijë, detektorë që zbulojnë gënjeshtrën

    Kujdes! BE vendos të implementojë në kufijë, detektorë që zbulojnë gënjeshtrën

Me anë të inteligjencës artificiale dhe me një test për zbulimin e gënjështrave BE do të lehtësojë punën në kufi dhe të luftojë kriminalitetin. Kritikët dyshojnë dhe i quajnë rezultatet

Lexo me Shume

(Video) Sherr me Trump në “Shtëpinë e Bardhë”, merren masa ndaj gazetarit të CNN

    (Video) Sherr me Trump në “Shtëpinë e Bardhë”, merren masa ndaj gazetarit të CNN

Shtëpia e Bardhë ia pezulloi kredencialet korrespondentit kryesor të CNN-it, disa orë pas një debati të ashpër midis tij dhe presidentit amerikan, Donald Trump. Një punonjëse e Shtëpisë së Bardhë

Lexo me Shume

(Video) Përmbytjet në Venecia, njerëzit përpiqen të jetojnë edhe pse qyteti është nën ujë

  (Video) Përmbytjet në Venecia, njerëzit përpiqen të jetojnë edhe pse qyteti është nën ujë

Skenat janë sa të jashtëzakonshme aq edhe për të ardhur keq në qytetin e Venecias teksa shirat dhe stuhitë e

Lexo me Shume

(Video) Helikopteri i presidentit të Leicester merr flakë, dyshohet se milardieri ka qenë në bord

  (Video) Helikopteri i presidentit të Leicester merr flakë, dyshohet se milardieri ka qenë në bord

Presidenti i klubit të futbollit Leicester, Vichai Srivaddhanaprabha, u përshi në një incident të tmerrshëm mbrëmjen e së shtunës teksa

Lexo me Shume

Kujdes! Mesazhe pedo-pornografike po vijnë në lojërat e fëmijëve tuaj në PlayStation

  Kujdes! Mesazhe pedo-pornografike po vijnë në lojërat e fëmijëve tuaj në PlayStation

Rrjetet sociale janë një burim i pakufishëm rreziku sidomos për fëmijët. Alarmi tani vjen edhe në rrjetin e PlayStation.  Bëhet

Lexo me Shume

Planifikonin vjetërsinë e celularëve nëpërmjet instalimit të software-ve, gjobë Apple dhe Samsung

  Planifikonin vjetërsinë e celularëve nëpërmjet instalimit të software-ve, gjobë Apple dhe Samsung

Garantuesi Italian i Konsumatorëve ka gjobitur Apple me 10 milionë euro dhe Samsung për 5 milionë dollarë sepse kanë vendosur

Lexo me Shume

Pako me eksplozivë në shtëpitë e dy ish-Presidentëvë Obama dhe Clinton si dhe në redaksinë e CNN

  Pako me eksplozivë në shtëpitë e dy ish-Presidentëvë Obama dhe Clinton si dhe në redaksinë e CNN

Ka qenë shërbimi Sekret i SHBA-së që tha se të mërkurën janë dërguar disa pako të dyshimta eksplozive në shtëpitë

Lexo me Shume

(Video) Kinë – Panik në bankë, pitoni gjigand bie nga tavani dhe frikëson punonjësit…

  (Video) Kinë – Panik në bankë, pitoni gjigand bie nga tavani dhe frikëson punonjësit…

Ishte një ditë e qetë pune në Nanning, një qytet në jug të Kinës por që u transformua shumë shpejt,

Lexo me Shume

E çuditshme në Santorini! Një ligj që ndalon turistët obezë të hipin mbi gomerë…

  E çuditshme në Santorini! Një ligj që ndalon turistët obezë të hipin mbi gomerë…

Ishulli turistik i Santorinit është i njohur për terrenin e tij kodrinor dhe realitivisht të vështirë për të ecur, prandaj

Lexo me Shume

(Video) “Si më 11 shtator 2001!” – Avioni usharak terrorizon banorët, futet në mes të qiellgërvishtëseve në Australi

  (Video) “Si më 11 shtator 2001!” – Avioni usharak terrorizon banorët, futet në mes të qiellgërvishtëseve në Australi

Një avion i Forcave Ajrore Australiane ka fluturuar vetëm pak metra në distancë nga ndërtesat e larta gjatë një festivali.

Lexo me Shume

(Video) Ndeshja më e rëndësishme e historisë së UFC përfundon me” sherr”, zbuloni arsyet

  (Video) Ndeshja më e rëndësishme e historisë së UFC përfundon me” sherr”, zbuloni arsyet

Mbrëmjen e djeshme në Las Vegas u zhvillua ajo që konsiderohej si ndeshja më e rëndësishme e historisë së UFC.

Lexo me Shume

(Video) 11 shtator 2001, pamje të papublikuara ndonjëherë nga sulmi i Kullave Binjake

  (Video) 11 shtator 2001,  pamje të papublikuara ndonjëherë nga sulmi i Kullave Binjake

11 shtatori 2001 është një plagë ende e hapur në SHBA, por edhe në botën perëndimore. Imazhet e avionëve që

Lexo me Shume

“Për aq kohë sa ka gra të bukura, do të ketë dhe përdhunime!” – Presidenti i Filipineve Duterte shkakton reagim të ashpër të aktivistëve nëpër botë…

  “Për aq kohë sa ka gra të bukura, do të ketë dhe përdhunime!” – Presidenti i Filipineve Duterte shkakton reagim të ashpër të aktivistëve nëpër botë…

Presidenti i Filipineve Rodrigo Duterte mbajti një fjalim në qytetin e Davao, ku fokusi kryesor ishin gratë e përdhunuara. Ky

Lexo me Shume

Revista franceze “Charlie Hebdo”, ironi makabre me rrëzimin e urës “Morandi” në Itali

  Revista franceze “Charlie Hebdo”, ironi makabre me rrëzimin e urës “Morandi” në Itali

Revista franceze “Charlie Hebdo” njihet për ironitë e saj nëpër kopertina, gjë që ndonjëherë ka shkaktuar edhe zemërim tek ata

Lexo me Shume

Ish-avokati i Donald Trump shpallet fajtor: “Presidenti ka paguar pornostaren për t’i mbyllur gojën rreth marrëdhënies së tyre…”

  Ish-avokati i Donald Trump shpallet fajtor: “Presidenti ka paguar pornostaren për t’i mbyllur gojën rreth marrëdhënies së tyre…”

Michael Cohen, deri para pak kohësh avokati i Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe për 10 vjet një

Lexo me Shume