Blitz | Kliko dhe Informohu

Blitz+

 Lajmi Fundit

7 arsye pse duhet të bëni më shumë seks

    7 arsye pse duhet të bëni më shumë seks

Gjithkush prej jush e di që të hani çokollatë dhe të pini verë teksa kryeni marrëdhënëie seksuale, iu bën mirë për shëndetin. Këto tre gjëra mund të sjellin përfitime të

Lexo me Shume

Doni seks më të mirë? Përgjigjja gjendet te sasia e ushqimit

    Doni seks më të mirë? Përgjigjja gjendet te sasia e ushqimit

Zakonisht ka shumë studime mbi seksin dhe se si të përfitojmë më tepër kënaqësi prej tij. Megjithatë, shumica e këtyre studimeve fokusohen tek ushtrimet dhe pozicionet që ju duhet të

Lexo me Shume

5 gjëra që nuk duhet t’i bëni asnjëherë para seksit

    5 gjëra që nuk duhet t’i bëni asnjëherë para seksit

Seksi është menduar si pasionant dhe spontan. Por para se të kryeni marrëdhënie seksuale duhet të dini disa gjëra që nuk duhet t’i bëni. Disa gjëra që bëni para seksit

Lexo me Shume

Çfarë duhet të bësh në qoftë se i dashuri dëshiron të eksperimentojë me meshkuj?

Çfarë duhet të bësh në qoftë se i dashuri dëshiron të eksperimentojë me meshkuj?

Gjithmonë flitet për seksin më të mirë, për orgazmat ose marrëdhënien më të mirë. Por shpeshherë  shumë njerëz kanë dëshira që i fshehin brenda tyre sepse kështu mendojnë se qëndrojnë

Lexo me Shume

I keni provuar pozicionet më të mira të Kamasutrës?

I keni provuar pozicionet më të mira të Kamasutrës?

Kamasutra është manuali më i vjetër në botë me pozicione seksi.  Te Kamasutra gjeni mbi 100 pozicione seksi, duke përfshirë edhe udhëzime grafike se si t’i bëni ato. Shfletoni galerinë

Lexo me Shume

Arsyet pse duhet të bëni seks oral

    Arsyet pse duhet të bëni seks oral

Kur bëhet fjalë për seksin oral, jo çdo kush jep aprovimin. Shumë njerëz janë kundër, të tjerë shprehin kënaqësitë e tyre. Në qoftë se i jepni atij “goditjen” e parë

Lexo me Shume

Një orgazëm e mirë sjell përfitime shëndetësore

Një orgazëm e mirë sjell përfitime shëndetësore

  Orgazma ju bën që të jetoni më gjatë. Mund të ndodhë që të ndiheni të irrituar kur nuk keni kaluar një orgazëm prej kohësh.  Në qoftë se keni orgazma

Lexo me Shume

Edhe femrat kanë penis. Zbulojeni se ku!

    Edhe femrat kanë penis. Zbulojeni se ku!

  A e dini ç’është klitorisi? Ku ndodhet? Në  përgjithësi, sa herë përmendet klitorisi jepet përkufizimi i zonës së vogël të vendosur mbi takimin e buzëve vaginale, e cila është

Lexo me Shume

12 fakte magjepsëse për spermën

  12 fakte magjepsëse për spermën

Sperma është një nga subjektet e seksit që fsheh shumë mister dhe është intriguese.  Në fakt, ajo është një nga

Lexo me Shume

Femrat, shikueset kryesore të pornove. Ja cilat kategori preferojnë…

Femrat, shikueset kryesore të pornove. Ja cilat kategori preferojnë…

Ndjekja e videove porno nuk është më tabu për askënd, as për meshkujt, as për femrat. Në fakt, 24% e

Lexo me Shume

Ja çfarë ndikon për të bërë seks për herë të parë

Ja çfarë ndikon për të bërë seks për herë të parë

Ka shumë faktorë që ndikojnë te ju para se të kryeni marrëdhënie seksuale për herë të parë. Shumica e njerëzve

Lexo me Shume

Seksi oral – meshkujt ende “i tremben” vaginës

  Seksi oral – meshkujt ende “i tremben” vaginës

Duhet të kuptoni se vagina juaj nuk po merr aq shumë dashuri sa meriton e për këtë duhet të bëni

Lexo me Shume

6 arsye për të shijuar përdorimin e prezervativëve

  6 arsye për të shijuar përdorimin e prezervativëve

Ka shumë arsye të cituara shpesh mbi mospërdorimin e prezervativëve, por ne nuk do të trajtojmë  mospërdorimin e tyre këtu dhe

Lexo me Shume

Seksi pas shtatzënisë, ja çfarë ju ndihmon

  Seksi pas shtatzënisë, ja çfarë ju ndihmon

Vagina është pjesa më kontradiktore e anatomisë së një femre. Pjesa më private e trupit femëror është burimi i kënaqësisë

Lexo me Shume

Jeni të lidhur prej vitesh? Ja sekreti për të pasur një jetë seksuale ‘marramendëse’

  Jeni të lidhur prej vitesh? Ja sekreti për të pasur një jetë seksuale ‘marramendëse’

Ka rezultuar se qirinjtë, të brendshmet seksi dhe muzika Jazz janë më shumë se klishe romantike – ato mund të

Lexo me Shume

Këshilla për një seks të paharrueshëm

  Këshilla për një seks të paharrueshëm

Femrat shpesh kërkojnë dhe imagjinojnë një seks të mrekullueshëm, por zhgënjehen sepse nuk marrin atë që kërkojnë. Kjo nuk ndodh

Lexo me Shume

A janë normale dhembjet gjatë seksit anal?

  A janë normale dhembjet gjatë seksit anal?

Për seksin anal shpesh thonë se është një akt i tmerrshëm seksual pasi shkakton shumë dhembje, por seksi anal nuk

Lexo me Shume

Pozicionet e seksit për një trup të bukur

Pozicionet e seksit për një trup të bukur

Nëse doni që të bëni një rrugë e dy punë, të bëni seks dhe të mbani trupin në formë, ju

Lexo me Shume

Si ta kënaqësh partnerin në shtrat? Ja 3 këshilla për femrat

  Si ta kënaqësh partnerin në shtrat? Ja 3 këshilla për femrat

Keni dyshime se nuk arrini ta kënaqni sa duhet partnerin në shtrat? Jeni të pasigurta për ‘aftësitë’ tuaja joshëse? Epo,

Lexo me Shume

Ja çfarë duhet të dini për seksin gjatë periodave

  Ja çfarë duhet të dini për seksin gjatë periodave

Disa femra mendojnë se të kryesh marrëdhënie seksuale gjatë periodave është problem, disa të tjera mendojnë se nuk ka asgjë

Lexo me Shume

(Foto) Kamasutra – a i njihni pozicionet që ju kënaqin më shumë gjatë seksit?

(Foto) Kamasutra – a i njihni pozicionet që ju kënaqin më shumë gjatë seksit?

  Të gjithë kemi dëgjuar për Kamasutrën dhe shpesh e përdorim për batutë nëpër diskutimet me njëri-tjetrin. Ama, sa e

Lexo me Shume