Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Jeta seksuale nuk ka pse të bjerë me moshën

Jeta seksuale nuk ka pse të bjerë me moshën
December 23
17:32 2016

Rritja në moshë për gjithkënd përkthehet në pjekje në shumë elemente. Puna, karriera, rritja e përgjegjësive dhe të mësuarit për të menaxhuar më mirë paratë janë disa prej ndryshimeve.

Por e keni menduar se çfarë ndodh me jetën seksuale kur mosha kalon?

Në bazë të studimeve të kryera, jeta seksuale bie me kalimin e moshës dhe cilësohet në përgjithësi si një “pronë” që u përket të rinjve. Ky është perceptimi i përgjithshëm në shoqëri.

Pjesa më e madhe e mbi 60-vjeçarëve në SHBA kryejnë marrëdhënie seksuale të paktën 3 herë në muaj, një shifër që shpesh është edhe më e madhe se e të rinjve.

Të moshuarit që janë pyetur për këtë kanë thënë se jeta e tyre seksuale ka rëndësinë e saj.

Por mendësia në përgjithësi për seksin varet shumë edhe nga koha kur brezat kanë lindur dhe partneri që kanë në krah.  /Blitz.al/

Shperndaje