Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Studimi i fundit: Homoseksualët bëjnë seks më të mirë se heteroseksualët!

Studimi i fundit: Homoseksualët bëjnë seks më të mirë se heteroseksualët!
November 14
19:28 2016

Nëse mendoni se marrëdhëniet homoseksuale janë thjesht kalim kohe apo dëshirë e çastit, atëherë jeni gabim!

Një studim i kryer nga Departamenti i Psikologjisë në Fakultetin e Arteve dhe Shkencës në SHBA ka treguar se seksi mes gjinive të njëjta është më i lumtur dhe më i shëndetshëm se ai mes gjinive të ndryshme.

“Marrëdhëniet seksuale janë si një kopsht që duhet ujitur dhe plehëruar vazhdimisht, në mënyrë që të japë frytet e duhura”, – ka thënë drejtuesja e këtij studimi, Jessica Maxwell.

Ajo e ka arsyetuar mendimin se homoseksualët kanë një marrëdhënie seksuale më të shëndetshme e më të lumtur me faktin se lesbiket dhe gay-t kanë më shumë besim marrëdhënien e tyre. Besimi ndikon që të kenë seks më të mirë, më të kënaqshëm dhe ta shijojnë më shumë veten e tyre.

Në këtë studim kanë marrë pjesë homoseksualë dhe heteroseksualë dhe shkencëtarët kanë dalë në përfundimin se heteroseksualët nuk shfaqin aq besim te partneri i tyre gjatë seksit aq sa homoseksualët. /Blitz.al/

Shperndaje