Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Shkencëtarët: “Ja pse sperma është e mirë për shëndetin e grave”

Shkencëtarët: “Ja pse sperma është e mirë për shëndetin e grave”
July 06
15:50 2016

Një sërë shkencëtarësh nga SHBA-të kanë dalë në përfundimin se sperma, përveçse mban një sërë lëndësh ushqyese të nevojshme për trupin e njeriut, është pija “ideale” për gratë.

Ajo përmban substanca që përmirësojnë humorin, rrisin ndjenjën e dashurisë, rregullojnë gjumin dhe përmban të paktën 3 përbërje antidepresivë.

Konkretisht, kortisoli rrit ndjenjën e dashurisë, estrogjeni rrit humorin dhe përmirëson shëndetin, oksicitina gjithashtu rrit humorin, thirotropina, që është një antidepresiv, melatonina përmirëson gjumin dhe serotonina, e njohur si antidepresivi më i mirë.

Pra, herën tjetër që do të refuzoni seks oral mendohuni për të gjitha lëndët e mësipërme që po humbisni.

Etiketimet
Shperndaje