Blitz | Kliko dhe Informohu

Eros

 Lajmi Fundit

Pozicionet e seksit për një trup të bukur

Pozicionet e seksit për një trup të bukur

Nëse doni që të bëni një rrugë e dy punë, të bëni seks dhe të mbani trupin në formë, ju sugjerojmë të provoni ushtrimet e jogas: grupi i ushtrimeve më

Lexo me Shume

Si ta kënaqësh partnerin në shtrat? Ja 3 këshilla për femrat

    Si ta kënaqësh partnerin në shtrat? Ja 3 këshilla për femrat

Keni dyshime se nuk arrini ta kënaqni sa duhet partnerin në shtrat? Jeni të pasigurta për ‘aftësitë’ tuaja joshëse? Epo, ja 3 këshilla që duhet të keni gjithnjë parasysh rreth

Lexo me Shume

Ja çfarë duhet të dini për seksin gjatë periodave

    Ja çfarë duhet të dini për seksin gjatë periodave

Disa femra mendojnë se të kryesh marrëdhënie seksuale gjatë periodave është problem, disa të tjera mendojnë se nuk ka asgjë për t’u shqetësuar. Më poshtë do të gjeni disa faktorë

Lexo me Shume

(Foto) Kamasutra – a i njihni pozicionet që ju kënaqin më shumë gjatë seksit?

(Foto) Kamasutra – a i njihni pozicionet që ju kënaqin më shumë gjatë seksit?

  Të gjithë kemi dëgjuar për Kamasutrën dhe shpesh e përdorim për batutë nëpër diskutimet me njëri-tjetrin. Ama, sa e njohim në të vërtetë? Kamasutra e famshme përmban 8 pozicione

Lexo me Shume

Pakënaqësi gjatë orgazmës? Ja këshillat që duhet t’i praktikoni

    Pakënaqësi gjatë orgazmës? Ja këshillat që duhet t’i praktikoni

Ekspertë të shquar në fushën e psikologjisë dhe marrëdhënieve seksuale, si Virginia Sadock e Lauren Streicher, kanë treguar për të gjitha femrat gjërat që duhet të praktikojnë të paktën një

Lexo me Shume

9 gjëra rreth seksit që duhet t’i dini patjetër

    9 gjëra rreth seksit që duhet t’i dini patjetër

Kur themi  “truke seksi” nuk jemi duke folur që të mbaroni punë me partnerin për tri minuta sepse ju duhet të shihni një telenovelë apo ndodh të jeni pak dembel ndonjëherë

Lexo me Shume

(Quizz) Zbuloni cila është fantazia juaj erotike

(Quizz) Zbuloni cila është fantazia juaj erotike
Lexo me Shume

Keni dëgjuar ndonjëherë për prezervativët femëror? Zbuloni si përdoren…

    Keni dëgjuar ndonjëherë për prezervativët femëror? Zbuloni si përdoren…

Ju ka rastisur shpesh të dëgjoni për prezervativët e femrave? Epo, në fakt jo… dhe ky është një ‘mëkat’! “Mendoj se kjo lloj mbrojtjeje nuk reklamohet sa duhet, ndërkohë që

Lexo me Shume

Sa duhet të zgjasë ‘normalisht’ akti seksual? Ky studim ju jep përgjigje…

  Sa duhet të zgjasë ‘normalisht’ akti seksual? Ky studim ju jep përgjigje…

Të gjithë e dinë që një nga kënaqësitë më të mëdha të jetës është të bësh seks! Por, pavarësisht kësaj,

Lexo me Shume

Flasin terapistët e seksit: Cilat janë sekretet më të mëdha të çifteve?

  Flasin terapistët e seksit: Cilat janë sekretet më të mëdha të çifteve?

Shpesh ndodh që çiftet, për shkak të problemeve që hasin në jetën e tyre seksuale, t’u drejtohen terapistëve të seksit

Lexo me Shume

Marrëdhëniet seksuale, “Plani B” dhe marrëdhëniet e hapura – 10 femra ndajnë eksperiencat e tyre

  Marrëdhëniet seksuale, “Plani B” dhe marrëdhëniet e hapura – 10 femra ndajnë eksperiencat e tyre

Për shumë arsye, mund ta themi pa pasur frikë se gratë sot e kanë shumë më të lehtë të shfaqin

Lexo me Shume

Burri im është transgjinor dhe ne jemi më të dashuruar se kurrë

  Burri im është transgjinor dhe ne jemi më të dashuruar se kurrë

Unë jam rritur pranë Kishës Katolike dhe me dëshirën time kam qenë beqare deri sa njoha partnerin tim. Përpara se

Lexo me Shume

PornHub zbulon “sekretet”. Ja cilat kategori të pornos pëlqejnë femrat!

  PornHub zbulon “sekretet”. Ja cilat kategori të pornos pëlqejnë femrat!

Me siguri e dini se edhe femrat shohin filma porno, apo jo? Për ta vërtetuar këtë, një nga faqet më

Lexo me Shume

Marrëdhënia me një transgjinor

  Marrëdhënia me një transgjinor

Në një episod të Savage Lovecast,një djalë 26-vjeçar  ka thënë se kishte marrëdhënie me një transgjinor. Penisi i saj nuk

Lexo me Shume

Kjo grua transgjinore tregon si ndryshon jeta kur penisin e zëvendëson me vaginë

  Kjo grua transgjinore tregon si ndryshon jeta kur penisin e zëvendëson me vaginë

Gruaja transgjinore me emrin Jessica ka treguar eksperiencën e saj kur zëvendëson penisin me vaginë. Jessica tregon detaje nga procesi

Lexo me Shume

Ja cilat “leksione ” të filmave porno ju duhen për seks më të mirë

  Ja cilat “leksione ” të filmave porno ju duhen për seks më të mirë

Si fillim, duhet të mësoni të kërkoni atë që doni në një mjedis të sigurt, jo gjykues. Në qoftë se

Lexo me Shume

Në marrëdhënie me 4 njerëz, veç burrit

34-vjeçarja Lisa (pseudonim) ka jetuar me bashkëshortin për rreth gjysmën e jetës se saj. Por, sipas asaj që thotë, dashuria

Lexo me Shume

Seksi anal, i dëmshëm apo jo? Ja përgjigjja!

  Seksi anal, i dëmshëm apo jo? Ja përgjigjja!

  Duke qenë se sa herë flitet për seksin anal, njerëzit dëgjojnë lloje të ndryshme informacionesh, herë-herë kontradiktore ose të

Lexo me Shume

Seksi oral: 10 djem “rrëfejnë” ndjesitë e tyre!

  Seksi oral: 10 djem “rrëfejnë” ndjesitë e tyre!

1) “Më duket njësoj si seksi normal. Ndjesia është e njëjtë, përveç faktit që në këtë rast femra ka kontrollin

Lexo me Shume

Ja 12 arsye për të bërë seks çdo ditë!

  Ja 12 arsye për të bërë seks çdo ditë!

1. LARGON STRESIN Seksi është një antistres i mrekullueshëm! Nëpërmjet tij trupi arrin të prodhojë dopaminë, endorfinë, dhe të tjera

Lexo me Shume