Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Një orgazëm e mirë sjell përfitime shëndetësore

May 06
21:39 2016

Lehtëson stresin

Lehtëson stresin
Picture 1 of 8

Orgazma liron oksitocinë në trurin tuaj. Oksitocina është një hormon kënaqësie, i cili çlirohet kur masturboheni.

 

Orgazma ju bën që të jetoni më gjatë. Mund të ndodhë që të ndiheni të irrituar kur nuk keni kaluar një orgazëm prej kohësh.  Në qoftë se keni orgazma të shumta keni gjithashtu disa përfitime shëndetësore. Shfletoni galerinë për t’u njohur me këto përfitime.

Komento
Etiketimet
Shperndaje