Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ja çfarë ndikon për të bërë seks për herë të parë

April 26
19:51 2016

Formimi gjenetik

Formimi gjenetik
Picture 1 of 5

Gjenet e rrezikshme shkaktojnë fillimin e pubertetit. Sipas një studimi, nga analiza e disa mostrave gjenetike janë gjendur gjene të ndryshme, të cilat ndikojnë edhe në moshën që njerëzit bëjnë seks për herë të parë.

Ka shumë faktorë që ndikojnë te ju para se të kryeni marrëdhënie seksuale për herë të parë. Shumica e njerëzve bëjnë seks në adoleshencë, rreth moshës 17- vjeçare. Për herë të parë seksi nuk mund të jetë kuptimplotë ose i paharrueshëm. Shfletoni galerinë dhe do të gjeni 5 gjëra që ndikojnë te ju herën e parë që doni të kryeni marrëdhënie seksuale.

Komento
Etiketimet
Shperndaje