Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Arsyet pse duhet të bëni seks oral

Arsyet pse duhet të bëni seks oral
May 10
18:50 2016

Kur bëhet fjalë për seksin oral, jo çdo kush jep aprovimin. Shumë njerëz janë kundër, të tjerë shprehin kënaqësitë e tyre. Në qoftë se i jepni atij “goditjen” e parë nëpërmjet seksit oral atëherë keni fituar gjysmën e betejës. Ai e ka shijuar shumë këtë dhe shikoni se çfarë dëshiron ai që ju të dini.

 1. Ai dëshiron që ju të relaksoheni

Ai është i lumtur që ju jeni duke i bërë seks oral dhe ju kërkon vetëm të relaksoheni dhe të mos e mendoni këtë akt si një “tmerr”.

 1. Kur ai mbyll sytë nuk do të thotë se e ka zënë gjumi. Ai është duke shijuar aktin e për këtë arsye mbyll sytë dhe ju buzëqesh.
 2. Ai ju jep shumë vërejtje para se të kalojë në orgazëm. Jo se nuk po i pëlqen, por mendon se në këtë mënyrë ju përgatit për një akt sa më të mirë.
 3. Ai ju ka lënë të kryeni këtë akt me mirëbesim kështu që duhet të keni kujdes me dhëmbët.
 4. Kur është koha për fillimin e seksit oral, mos e drejtoni penisin e tij në fytyrë sepse  nuk doni të “mbuloheni” nga sperma. Ditën tjetër njerëzit duhet të pastrojnë dhomën pas këtij akti.
 5. Sperma mund të ketë një shije të tmerrshme, por edhe në qoftë se e urreni nuk duhet t’ia thoni partnerit këtë.
 6. Në qoftë se nuk e pëlqeni nuk duhet ta bëni, sepse asnjëherë nuk ka kënaqësi kur një nga partnerët nuk e ka qejf ta bëjë një akt seksual.
 7. Nuk duhet të skandalizoheni në qoftë se ai nuk do t’ju puthë pasi keni kryer seks oral. Nuk është asgjë personale, thjesht shumë të rinj nuk mësohen dot me idenë që t’ju puthin me shijen e spermës të tyre.
 8. Ju nuk duhet të theksoni përshtyrjen ose gëlltitjen gjatë seksit oral edhe pse mund të ndodhë të dëgjohet ndonjëherë prej heshtjes të krijuar në dhomë.
 9. Rregulli i seksit oral është që ai duhet t’jua kthejë. Në qoftë se ju i bëni seks oral, ai duhet t’jua kthejë në të njëjtën monedhë duke ju bërë seks oral dhe nuk duhet ta anashkaloni këtë pjesë.
 10. Kini parasysh se ju nuk jeni duke bërë seks menjëherë sepse atij do t’i duhet të marrë energjinë e nevojshme pas seksit oral.
 11. Entuziazmi është një rrugë e gjatë që ju përshkon gjatë gjithë kohës që jeni duke kryer seks.
Etiketimet
Shperndaje