Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

4 ushqimet më të mira që ju përmirësojnë aktivitetin seksual

September 12
20:39 2016

Avokado

Picture 1 of 4

Sikur të mos mjaftonte dashuria që shumë njerëz kanë për avokadon, po ju themi se një copë e kësaj frute do t'ju ndryshonte gjendjen. Sipas asaj që thotë dietologia Stephanie Malouf, avokadot janë perfekte për libidon tuaj, pasi përmbajnë tirosinë e cila rrit nivelin e testosteronit dhe të dopaminës – të dyja të nevojshme për performancën në shtrat.

Të gjithë dimë se ajo që hamë ka një ndikim të madh në trupin tonë, nga zemra te truri dhe te funksionet jetësore, te hormonet dhe gjendja jonë shpirtërore.

Duke iu referuar këtij fakti, mund të themi se ajo çka hamë ndikon drejtpërdrejt edhe në… performancën tonë në shtrat.

Gjetja e dietës së duhur për të përmirësuar performancën gjatë seksit është një nga shqetësimet më të mëdha të njerëzve sot.

Për këtë po ju vijmë në ndihmë me një listë ushqimesh që do t’ju ndihmojnë për një seks më të mirë. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje