Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

3 gjërat që duhet të bëni për të pasur seks të mrekullueshëm

3 gjërat që duhet të bëni për të pasur seks të mrekullueshëm
August 16
16:12 2016

1. Kuptoni pse po bëni seks

Picture 1 of 3

Dy janë arsyet kryesore se pse meshkujt apo femrat duan të bëjnë seks: të kënaqen duke përdorur vetëm organin seksual ose të ndiejnë më pranë partnerin që pëlqejnë e të arrijnë kulmin e emocioneve. Prandaj, nëse bëni marrëdhënie seksuale vetëm për t’u kënaqur fizikisht, seksi do t’ju kthehet në një rutinë të mërzitshme, por nëse doni të arrini kulmin e emocioneve jua sigurojmë që marrëdhënia seksuale nuk do t’ju kthehet në një aktivitet të mërzitshëm. Duke lënë emocionet të rrjedhin në maksimumin e tyre, ju do të keni mundësi ta kuptoni sa më mirë partnerin tuaj dhe kjo gjë ju lejon të keni edhe biseda të sinqerta lidhur me kënaqësinë që po përjetoni.

 

Marrëdhënia seksuale është një nga gjërat më të mrekullueshme që mund të bëjë një njeri, madje mund të jetë aq e mirë sa kafshimi i ushqimit apo të dëgjuarit e një kënge të preferuar.

Kur jeni në një marrëdhënie, seksi fillimisht është fenomenal, por me kalimin e kohës fillon të kthehet në një rutinë paksa të mërzitshme. Pse? Sepse të bërit e së njëjtës gjë për ditë, muaj e vite me radhë me të njëjtin person është e mërzitshme.

Prandaj, për të shmangur këtë rutinë, ne do t’ju japim 3 këshilla se si ta ktheni seksin në aktivitetin e shumëpritur të natës apo ditës edhe pas 10 viteve lidhje.

 

Komento
Shperndaje