Blitz | Kliko dhe Informohu

Eros

 Lajmi Fundit

Gjërat që duhet t’i bësh një mashkulli të zhveshur

    Gjërat që duhet t’i bësh një mashkulli të zhveshur

E keni gjetur veten krejt papritur përpara një mashkulli tërësisht të zhveshur? Mirë, merrni frymë thellë dhe kthjellohuni! Është gjë krejt normale që në sekondat e para të hutoheni, por

Lexo me Shume

Na thoni muajin e lindjes, t’ju themi si është jeta juaj seksuale

    Na thoni muajin e lindjes, t’ju themi si është jeta juaj seksuale

Nëse kemi menduar gjithmonë pse djemtë e lindur në dimër janë më të çuditshëm se fëmijët e lindur në verë, dhe e anasjella, kur vjen puna në shtrat, epo mos

Lexo me Shume

E dini në cilat raste meshkujt nuk preferojnë të përdorin prezervativ?

    E dini në cilat raste meshkujt nuk preferojnë të përdorin prezervativ?

Sigurisht që të gjithë i dimë përfitimet që një çift ka kur përdorin mbrojtës të tipit prezervativ: kontrollon shtatzënitë e padëshiruara, mbron nga sëmundjet seksualisht të transmetueshme si dhe shërben

Lexo me Shume

Pozicionet më të mira për të mbetur shtatzënë!

    Pozicionet më të mira për të mbetur shtatzënë!

Dikujt mund t’i duket mjaft e thjeshtë mbetja shtatzënë, por ajo që nuk dinë është se shpesh mund të jetë mjaft stresuese, demoralizuese apo një lodhje e paprovuar më parë

Lexo me Shume

Pakënaqësi gjatë orgazmës? Ja këshillat që duhet t’i praktikoni

    Pakënaqësi gjatë orgazmës? Ja këshillat që duhet t’i praktikoni

Ekspertë të shquar në fushën e psikologjisë dhe marrëdhënieve seksuale, si Virginia Sadock e Lauren Streicher, kanë treguar për të gjitha femrat gjërat që duhet të praktikojnë të paktën një

Lexo me Shume

Seksi oral: “Djemtë rrëfejnë ndjesitë e tyre!”

    Seksi oral: “Djemtë rrëfejnë ndjesitë e tyre!”

1) “Më duket njësoj si seksi normal. Ndjesia është e njëjtë, përveç faktit që në këtë rast femra ka kontrollin më të madh, gjë që e bën aktin më të

Lexo me Shume

13 gjëra rreth seksit që i mësova në moshën 20-vjeçare

    13 gjëra rreth seksit që i mësova në moshën 20-vjeçare

Pavarësisht se me seksin mund të “familjarizohemi” që në moshën e pubertetit, disa gjëra esenciale rreth tij i mësojmë kur arrijmë në moshën 20-vjeçare. Më poshtë do t’ju tregojmë 13

Lexo me Shume

Ju ka rënë dëshira për marrëdhënie intime? Ja 5 arsyet!

    Ju ka rënë dëshira për marrëdhënie intime? Ja 5 arsyet!

Keni probleme me dëshirën seksuale? Ka disa arsye pse ju nuk jeni në gjendje t’i jepni partnerit tuaj atë që duhet e atë që ai apo jo do. Madeleine Castellanos,

Lexo me Shume

Të bëni më shpesh seks nuk ju bën të lumtur

  Të bëni më shpesh seks nuk ju bën të lumtur

Në një tjetër studim, një ekip shkencëtarësh kanë thënë se duke kryer më shpesh marrëdhënie seksuale do të jeni më

Lexo me Shume

Ja cilat “leksione ” të filmave porno ju duhen për seks më të mirë

  Ja cilat “leksione ” të filmave porno ju duhen për seks më të mirë

Si fillim, duhet të mësoni të kërkoni atë që doni në një mjedis të sigurt, jo gjykues. Në qoftë se

Lexo me Shume

Keni dyshime për jetën tuaj seksuale, ja shenjat që tregojnë se keni një jetë perfekte!

  Keni dyshime për jetën tuaj seksuale, ja shenjat që tregojnë se  keni një jetë perfekte!

Në një çift marrëdhënia seksuale është shumë e rëndësishme. Shpeshherë shumë çifte kanë dilemat e tyre nëse jeta seksuale shkon

Lexo me Shume

9 momente sikleti (normale) gjatë seksit!

  9 momente sikleti (normale) gjatë seksit!

1) Të vijnë menstruacionet gjatë seksit Kjo mund t’ju kapër të papërgatitur, sigurisht… “Pak a shumë femrat e dinë me

Lexo me Shume

Historia e pazakontë: Injektoi qeliza dhjami në penis për të rritur madhësinë!

  Historia e pazakontë: Injektoi qeliza dhjami në penis për të rritur madhësinë!

  Kemi dëgjuar e kemi parë mënyra nga më të ndryshme për të rritur madhësinë  eorganit gjenital mashkullor, që nga

Lexo me Shume

10 shenja që tregojnë se nuk jeni seksualisht të përshtatshëm me partnerin tuaj!

  10 shenja që tregojnë se nuk jeni seksualisht të përshtatshëm me partnerin tuaj!

Mjaft njerëz mund të mos jenë të aftë të krijojnë një marrëdhënie të shëndetshme me njëri-tjetrin, ama kur vjen puna

Lexo me Shume

4 hapa të thjeshtë për t’i dhënë partneres orgazmë, jo një, por disa herë!

  4 hapa të thjeshtë për t’i dhënë partneres orgazmë, jo një, por disa herë!

  T’i japësh partneres një orgazmë të mirë, na duhet të pranojmë, është një rast që duhet festuar sa herë

Lexo me Shume

Zbuloni pozicionin tuaj ideal bazuar në ngjyrën tuaj të preferuar!

Zbuloni pozicionin tuaj ideal bazuar në ngjyrën tuaj të preferuar!

  E dinit që ka një mënyrë mjaft të thjeshtë për të gjetur pozicionin tuaj ideal në shtrat sesa të

Lexo me Shume

Ezkistojnë 3 lloje pornosh dhe vetëm një është e shëndetshme: Këtu mund të zbuloni nëse po dëmtoheni ose jo veten!

  Ezkistojnë 3 lloje pornosh dhe vetëm një është e shëndetshme: Këtu mund të zbuloni nëse po dëmtoheni ose jo veten!

  Tashmë është kthyer në një rutinë që të rinjtë dhe jo vetëm të shohin të paktën një herë në

Lexo me Shume

6 shenjat që tregojnë se jeni alergjikë ndaj seksit!

  6 shenjat që tregojnë se jeni alergjikë ndaj seksit!

Ndër të gjitha alergjitë e globit ka një lloj alergjie që ne urojmë të mos e ketë asnjëri… dhe ajo

Lexo me Shume

Ju rrëfej çastin kur mora vesh se burrin e kam transgjinor; kështu ndryshoi dhe marrëdhënia në shtrat…

  Ju rrëfej çastin kur mora vesh se burrin e kam transgjinor; kështu ndryshoi dhe marrëdhënia në shtrat…

Unë jam rritur pranë Kishës Katolike dhe me dëshirën time kam qenë beqare deri sa njoha partnerin tim. Përpara se

Lexo me Shume

Studimi i fundit: Homoseksualët janë më të mirë në shtrat se heteroseksualët!

  Studimi i fundit: Homoseksualët janë më të mirë në shtrat se heteroseksualët!

Personat që i përkasin komunitetit LGBT mund të kenë kaluar vite e dekada persekutimi për shkak të orientimit të tyre

Lexo me Shume

9 sekrete që djemtë nuk do t’ua thonë kurrë gjatë seksit!

  9 sekrete që djemtë nuk do t’ua thonë kurrë gjatë seksit!

Të gjithë mendojmë se gjatë aktit seksual mund të shohim e mund të kuptojmë çdogjë që po ndodh rreth e

Lexo me Shume