Blitz | Kliko dhe Informohu

Blitz+

 Lajmi Fundit

Cilat janë gabimet më të mëdha që bëni në seks? Jua thotë gjinia tjetër

    Cilat janë gabimet më të mëdha që bëni në seks? Jua thotë gjinia tjetër

Si fillim duhet të dini që nëse marrëdhëniet tuaja seksuale janë të shëndetshme dhe të kënaqshme, po e bëni siç duhet. Por gjithnjë ka vend për përmirësime dhe sipas një

Lexo me Shume

Si është në shtrat? Jua tregon horoskopi

    Si është në shtrat? Jua tregon horoskopi

Astrologjia mund të të thotë shumë për atë që je, çfarë po ndodh me jetën tënde, apo dhe marrëdhëniet që krijon. Në fakt, nëpërmjet horoskopit mund të zbuloni dhe për

Lexo me Shume

“Gruaja ime ka humbur dëshirën për marrëdhënie seksuale, çfarë duhet të bëj?”, përgjigjet psikologu

    “Gruaja ime ka humbur dëshirën për marrëdhënie seksuale, çfarë duhet të bëj?”, përgjigjet psikologu

Gruaja ime dhe unë kalojmë ulje dhe ngritje, si çdo martesë, por ka filluar të bëhet e painteresuar për të bërë dashuri me mua. E di që dëshirat seksuale variojnë,

Lexo me Shume

Sa orë porno është normale të shohësh? Zbuloni te cili grup shikuesish bëni pjesë

    Sa orë porno është normale të shohësh? Zbuloni te cili grup shikuesish bëni pjesë

Njerëzit shikojnë shumë pornografi – më shumë se 4 miliardë orë në PornHub vetëm vitin e kaluar. Një studim i fundit në “Journal of Sexual Medicine” zbuloi se ka tre

Lexo me Shume

Ndiheni gati? Ja kur është koha e duhur për të kryer marrëdhënie seksuale për herë të parë

    Ndiheni gati? Ja kur është koha e duhur për të kryer marrëdhënie seksuale për herë të parë

E keni humbur virgjërinë në kohën “e duhur”? Shumë anglezë pranojnë se jo. Studimi i ri tregon se 4 në 10 gra dhe 1 në 4 meshkuj nuk kanë qenë

Lexo me Shume

+18/Të zgjedhësh partnerin pasi e ke parë nudo! “Νaked Αttraction”, reality që po çmend botën

    +18/Të zgjedhësh partnerin pasi e ke parë nudo! “Νaked Αttraction”, reality që po çmend botën

Nëse dikur ishim mësuar të shohnim në televizion programe në të cilat një vajzë kishte mundësi të njihte dhe zgjidhte mashkullin e jetës mes një grumbull cunash derisa në fund

Lexo me Shume

Një lidhje të hapur? Duhet të dini patjetër këto gjëra përpara se të merrni vendimin

    Një lidhje të hapur? Duhet të dini patjetër këto gjëra përpara se të merrni vendimin

Një lidhje e hapur nuk është një koncept i ri, por njëkohësisht nuk është dhe aq i përhapur. Nëse po mendoni të hapni lidhjen tuaj dhe të filloni një të

Lexo me Shume

Nëse nuk keni pasur një orgazëm më parë, duhet të dini patjetër këto gjëra

    Nëse nuk keni pasur një orgazëm më parë, duhet të dini patjetër këto gjëra

Orgazma është një ndër kënaqësitë më të mëdha që çiftet përjetojnë gjatë marrëdhënieve seksuale. Por për arsye nga më të ndryshmet, shumë gra mund të mos kenë arritur asnjëherë në

Lexo me Shume

Kur bëhet fjalë për marrëdhëniet seksuale, ja çfarë pengesash hasin femrat nga shoqëria!

  Kur bëhet fjalë për marrëdhëniet seksuale, ja çfarë pengesash hasin femrat nga shoqëria!

Shëndeti seksual është shumë i rëndësishëm e njëkohësisht flitet shumë pak për të. Dhe disa sondazhe kanë pyetur gratë se

Lexo me Shume

Marrëdhëniet seksuale? Ja 5 fakte që nuk i dinit për to, të vështira për t’u besuar por të vërteta!

  Marrëdhëniet seksuale? Ja 5 fakte që nuk i dinit për to, të vështira për t’u besuar por të vërteta!

Nëse mendoni se dini gjithçka për marrëdhëniet seksuale, gaboheni. Më poshtë renditen 5  fakte për to, që me siguri do

Lexo me Shume

5 arsye pse duhet të kryeni marrëdhënie seksuale përpara martese, dhe janë më të rëndësishme nga sa mendoni.

  5 arsye pse duhet të kryeni marrëdhënie seksuale përpara martese, dhe janë më të rëndësishme nga sa mendoni.

Shumë të rinj ndihen në presion që të mos kryejnë marrëdhënie seksuale përpara martesës. Kjo justifikohet me nocionin e të

Lexo me Shume

Nëse doni që të shkoni sërish në shtrat me atë, mos ia thoni kurrë këto gjëra të dashurës tuaj pas seksit!

  Nëse doni që të shkoni sërish në shtrat me atë, mos ia thoni kurrë këto gjëra të dashurës tuaj pas seksit!

Ende debatohet nëse të folurit gjatë seksit e bën atë më të mirë apo të shpërqendron duke përfunduar në një

Lexo me Shume

Kujtoni se jeni më i miri në shtrat? Ja shenjat që e vërtetojnë këtë

  Kujtoni se jeni më i miri në shtrat? Ja shenjat që e vërtetojnë këtë

Edhe pse shumë pak e pranojnë, qëllimi i të gjithëve është të jemi partnerë sa më të mirë në shtrat

Lexo me Shume

5 pozicione që janë më të kënaqshme kur shoqërohen me vibratorë

  5 pozicione që janë më të kënaqshme kur shoqërohen me vibratorë

Zakonisht vibratorët përdoren në mungesë të një partneri, por kush tha që nuk mund të përdoren edhe gjatë aktit seksual

Lexo me Shume

Sa duhet të zgjasë ‘normalisht’ akti seksual? Ky studim ju jep përgjigje…

  Sa duhet të zgjasë ‘normalisht’ akti seksual? Ky studim ju jep përgjigje…

Të gjithë e dinë që një nga kënaqësitë më të mëdha të jetës është të bësh seks! Por, pavarësisht kësaj,

Lexo me Shume

Si të jeni “miq për seks”?

  Si të jeni “miq për seks”?

Të gjithë e kemi parë filmin hit të vitit 2011, “Friends with benefits” dhe e kemi menduar të paktën një

Lexo me Shume

Këto janë pozicionet më të mira të seksit për të dy partnerët për çdo dhomë të shtëpisë tuaj!

  Këto janë pozicionet më të mira të seksit për të dy partnerët për çdo dhomë të shtëpisë tuaj!

Ndonjëherë mendojmë se seksi bëhet i mërzitshëm, sidomos kur partnerët qëndrojnë për një kohë të gjatë me njëri tjetrin dhe

Lexo me Shume

Ju ka humbur dëshira për të kryer marrëdhënie seksuale? Ja arsyet…

  Ju ka humbur dëshira për të kryer marrëdhënie seksuale? Ja arsyet…

Dëshira seksuale e një femre është më e komplikuar seç mendohet rëndom. Ka shumë faktorë emocionalë dhe psikologjikë që ndikojnë

Lexo me Shume

Studiuesja bën thirrje: “Përdoreni vaginën, përndryshe do të vuani!”

  Studiuesja bën thirrje: “Përdoreni vaginën, përndryshe do të vuani!”

  Shpesh herë kemi dëgjuar vajza të çfarëdo moshe të shprehen se nuk kanë një jetë seksuale sepse u mungon

Lexo me Shume

“S/Texting”, 4 fazat që të çojnë në një marrëdhënie

  “S/Texting”, 4 fazat që të çojnë në një marrëdhënie

Nëse ka një gjë për të cilën duhet falënderuar teknologjia më së shumti ajo është mundësia që na ofrohet për

Lexo me Shume

Dalloni nëse jeni duke bërë seks të zakonshëm apo seks me dashuri…

  Dalloni nëse jeni duke bërë seks të zakonshëm apo seks me dashuri…

Keni dëgjuar ndonjëherë pasi keni bërë seks me të dashurin tuaj se ju vërtet e dashuroni mashkullin me të cilin

Lexo me Shume