Blitz | Kliko dhe Informohu

Artikuj Social

 Lajmi Fundit

(VIDEO) Si ndihet një fëmijë autik? Jua thotë David…

    (VIDEO) Si ndihet një fëmijë autik? Jua thotë David…

Arsyeja më madhore se pse nuk dimë, nuk kuptojmë dhe nuk përshtatemi më autizmin është në fakt edhe më e thjeshta: zakonisht jemi mësuar ta konsiderojmë sëmundje. Ky gabim në

Lexo me Shume

Studimi: Ja cilët janë studentët më të stresuar në Europë

    Studimi: Ja cilët janë studentët më të stresuar në Europë

Marrëdhënia jo e mirë me shkollën dhe detyrat e tepërta (sipas tyre) i rendit studentët italianë ndër më të stresuarit në Europë. Ky është rezultati i nxjerrë nga raporti 4-vjeçar

Lexo me Shume

Çfarë e shtyu këtë burrë të vrasë foshnjën e tij?

    Çfarë e shtyu këtë burrë të vrasë foshnjën e tij?

Moussa Sissoko ishte vetëm 22 vjeç kur vrau djalin e tij 3 muajsh, në vitin 2001. Sipas asaj që raporton “Washington Post”, një gjyq i zhvilluar këtë javë në rrethin

Lexo me Shume

10 të famshmit që kryesojnë listën e bamirësve

    10 të famshmit që kryesojnë listën e bamirësve

Jemi të hipnotizuar nga prania e të famshmëve në skenë dhe ekran. Ata jo vetëm që bëhen pjesë e ditës tonë, por bëjnë ndryshime të mëdha me donacione  të konsiderueshme,

Lexo me Shume

Amerikanët duan të gjuajnë me grusht Donald Trump-in

    Amerikanët duan të gjuajnë me grusht Donald Trump-in

Me gjithë ato biseda kundër dhunës në tubimet politike, është e pabesueshme se si  54% e amerikanëve të anketuar kanë thënë se do  të donin ta gjuanin me grusht Donald

Lexo me Shume

Vipat që “fshihen” pas personazheve më të dashura të animuara

    Vipat që “fshihen” pas personazheve më të dashura të animuara

Kur bëhet fjalë për filma të animuar harrojmë ndonjëherë që janë njerëz realë ata që i japin zë karakterit  e që shpesh mund të përkojnë me aktorët apo këngëtarët tanë

Lexo me Shume

Ndalohen martesat e fëmijëve në Zambia të Afrikës

    Ndalohen martesat e fëmijëve në Zambia të Afrikës

Në shtetin afrikano-jugor të Zambias tashmë është e jashtëligjshme të martohesh nën moshën 18 vjeç. Sipas të dhënave të deritanishme, në këtë shtet rreth një e treta e vajzave martoheshin

Lexo me Shume

Artistë që kanë reputacion si të çuditshëm

    Artistë që kanë reputacion si të çuditshëm

Ndoshta ky është çmimi që ata paguajnë për të qenë të talentuar, edhe pse kjo nuk i shpjegon ata studentë të arteve që teshtijnë në një tablo dhe e quajnë kryevepër,

Lexo me Shume

Tatuazhet forcojnë sistemin imunitar?

  Tatuazhet forcojnë sistemin imunitar?

Po kërkoni një arsye të fortë për të bërë tatuazhin që keni dashur gjithmonë? E pra, shkenca ju vjen në

Lexo me Shume

Cilat janë rregullat e reja të moshës?

Lumturia perceptohet ndryshe në periudha të ndryshme të jetës. Mosha 30-vjeçare zakonisht është sinonim i krijimit të familjes dhe lindjes

Lexo me Shume

4 këshilla për të arritur qëllimet kur ju mungon motivimi

  4 këshilla për të arritur qëllimet kur ju mungon motivimi

Mbani mend këto katër këshilla për të arritur qëllimet kur ju mungon motivimi. Na ndodh ta pyesim veten shpesh: Jemi

Lexo me Shume

Ja se si dërgohej një email në vitin 1984

  Ja se si dërgohej një email në vitin 1984

Kjo video tregon se si dërgohej një email në vitin 1984. Nga viti 1996, rreth 45 milionë njerëz në mbarë

Lexo me Shume

Fjalimi prekës dhe i fortë i Jolie për situatën e refugjatëve sirianë

  Fjalimi prekës dhe i fortë i Jolie për situatën e refugjatëve sirianë

Ylli hollivudian, Angelina Jolie Pitt, njihet për fushatat e saj humanitare dhe misionet që ndërmerr në ndihmë të çështjeve mbi

Lexo me Shume

10 të vërtetat tronditëse të çështjes “Gërdeci” nga intervista e Guy Lawson në emisionin “Dritare”

  10 të vërtetat tronditëse të çështjes “Gërdeci” nga intervista e Guy Lawson në emisionin “Dritare”

Guy Lawson është një gazetar investigativ amerikan, i cili ka shkruar librin “Armët dhe çunat”,  duke iu referuar tragjedisë së Gërdecit,

Lexo me Shume

7 gjëra që nuk i dini rreth puthjeve

  7 gjëra që nuk i dini rreth puthjeve

  E kush nuk i ka qejf ato? Ky akt i mrekullueshëm që njerëzit vazhdimisht e dëshirojnë ka një histori

Lexo me Shume