Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Emrat më të përdorur për fëmijët në botë

Emrat më të përdorur për fëmijët në botë
November 10
12:28 2016

Në çdo periudhë në botë ka pasur një trend emrash më të përdorur për fëmijët e sapolindur.

Por cilët janë ata sipas dekadave?

 

1940:  James, Mary

1950:  James, Mary

1960: Michael, Lisa

1970: Michael, Jennifer

1980: Michael, Jessica

1990: Michael, Jessica

2000:  Jacob, Emily

2010:  Jacob, Sophia

Komento
Shperndaje