Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

4 këshilla për të arritur qëllimet kur ju mungon motivimi

4 këshilla për të arritur qëllimet kur ju mungon motivimi
March 16
18:32 2016

Mbani mend këto katër këshilla për të arritur qëllimet kur ju mungon motivimi.

Na ndodh ta pyesim veten shpesh: Jemi tepër idealist apo shumë optimist? Emocionohemi tepër rreth arritjes së qëllimeve që i vendosim vetes, por mbetemi të zhgënjyer me veten pas një farë kohe për shkak të mungesës së motivimit dhe po në këtë moment na duket sikur prekim fundin. Në fakt, ka disa gjëra që duhet t’i merrni në konsideratë kur i vini një qëlllim të caktuar vetes.

1. Janë qëllimet tuaja të mëdha?

Picture 1 of 4

Merrni frymë! Kjo nuk do të thotë se ka standarde për qëllimet, por ne shpesh vendosim qëllime të panevojshme, të sëmura për egon, duke menduar se kjo është pikërisht ajo për të cilën kemi nevojë. Ju duhet të rivlerësoni qëllimet tuaja për të parë nëse kjo është me të vërtetë gjëja më e mirë e mundshme. Mendojeni për një kohë të gjatë: Pas 10 vjetësh, a do të jem krenar që kam arritur këtë synim?

Komento
Shperndaje

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment