Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

10 të famshmit që kryesojnë listën e bamirësve

10 të famshmit që kryesojnë listën e bamirësve
March 26
17:12 2016

Elton John

Elton John
Picture 1 of 10

Elton John është një nga kontribuesit më të mëdhenj në kërkimet e AIDS-it. Ai themeloi fondacionin “Elton John AIDS” në 1980-n. Pasioni i tij për këtë fondacion erdhi pasi ai kishte shumë të njohur që binin viktimë e ksaj sëmundjeje.Ai mbështet dhe fatkeqësi të tjera sit ë drejtat civile, kancerin, ngacmimet, urinë, barazinë.

Jemi të hipnotizuar nga prania e të famshmëve në skenë dhe ekran. Ata jo vetëm që bëhen pjesë e ditës tonë, por bëjnë ndryshime të mëdha me donacione  të konsiderueshme, qoftë edhe për publicitet.  Këtu është lista e të famshmëve  që vazhdojnë të ndihmojnë dhe bëjnë bamirësi për të rivendosur besimin e njerëzimit.

Komento
Etiketimet
Shperndaje