Blitz | Kliko dhe Informohu

Artikuj Social

 Lajmi Fundit

Vini re, zbuluam diçka! Projekti i ri kundër dhunës dhe pro barazisë gjinore lançohet në “Ditën e Grave”

    Vini re, zbuluam diçka! Projekti i ri kundër dhunës dhe pro barazisë gjinore lançohet në “Ditën e Grave”

Ndoshta ju nuk e keni ditur më parë, por që prej tetorit të vitit të kaluar në Tiranë është duke u zhvilluar  projekti “Burrat dhe djemtë si partner në promovimin

Lexo me Shume

Shkencëtarët pranë zbulimit të pilulës mashkullore

    Shkencëtarët pranë zbulimit të pilulës mashkullore

Shkencëtarët pohojnë se kanë bërë hapa të mëdha drejt zhvillimit të një pilulë kontraceptive mashkull. Studiuesit besojnë se mund të jemi në prag të një zbulimi të rëndësishëm më shumë

Lexo me Shume

15-vjeçarja shqiptare bëhet nënë nga kushëriri, familja kërkon t’i martojë! I riu nuk pranon atësinë

    15-vjeçarja shqiptare bëhet nënë nga kushëriri, familja kërkon t’i martojë! I riu nuk pranon atësinë

Në emisionin “Me zemër të hapur” ditën e sotme është prezantuar një histori e pazakontë dashurie brenda gjakut, e cila filloi para dy viteve në një zonë të largët të

Lexo me Shume

Rast i rrallë! Vajza që ka lindur pa vaginë rrëfen për historinë e saj të dashurisë

    Rast i rrallë! Vajza që ka lindur pa vaginë rrëfen për historinë e saj të dashurisë

Duket shumë e çuditshme, por është e vërtetë. Një vajzë e quajtur Kaylee Moats ka lindur pa vaginë dhe sot ajo është 18 vjeçe. Që kur lindi, familja e saj

Lexo me Shume

“Kam burrin, por dal edhe me dy të tjerë”- rrëfimi i çiftit që po provon martesë të hapur

    “Kam burrin, por dal edhe me dy të tjerë”- rrëfimi i çiftit që po provon martesë të hapur

Lola B. është mësuese seksologjie në Nju Jork dhe Even është bashkëshorti i saj prej 9 vitesh, edhe pse ata kanë qenë çift që prej 15 vitesh. Deri para 10

Lexo me Shume

Rrëfimi tronditës i autores: “Ndonjëherë më pëlqente të kryeja marrëdhënie me babain…”

    Rrëfimi tronditës i autores: “Ndonjëherë më pëlqente të kryeja marrëdhënie me babain…”

Bëhet fjalë për një rrëfim shumë tronditës të një autoreje, e cila ka dashur të mbetet anonime teksa ka shpjeguar me detaje abuzimin që i është bërë nga i ati

Lexo me Shume

Historia e pabesueshme e vajzës që kuptoi se prindërit e saj ishin motër e vëlla

    Historia e pabesueshme e vajzës që kuptoi se prindërit e saj ishin motër e vëlla

Një vajzë ditën e sotme ka bërë shumë bujë në mediat e huaja sepse ka raportuar në polici një fakt shumë të çuditshëm e të pazakontë. Vajza kishte zbuluar se

Lexo me Shume

8 fakte shumë interesante për 8 marsin të cilat duhet t’i dini patjetër

    8 fakte shumë interesante për 8 marsin të cilat duhet t’i dini patjetër

Ndonëse në përgjithësi dita e 8 marsit në vendin tonë është një ditë për të bërë nënën, gruan, motrën apo mikeshën të ndihet mirë, në vende të ndryshme kjo datë

Lexo me Shume

Doni sukses në jetë? Mjaft dëgjuat të tjerët! Ndiqni zemrën tuaj! Thyeni rregullat!

  Doni sukses në jetë? Mjaft dëgjuat të tjerët! Ndiqni zemrën tuaj! Thyeni rregullat!

  Cilat janë mësimet që njerëzit i mësojnë tepër vonë në jetë? Kjo është një pyetje që përherë tentohet t’i

Lexo me Shume

Qenushi që pret ledhatimin e kësaj vajze çdo ditë te dera e shkollës po emocionon gjithë rrjetin

  Qenushi që pret ledhatimin e kësaj vajze çdo ditë te dera e shkollës po emocionon gjithë rrjetin

Elisa Lee është një 17-vjeçare e cila është maturante në një gjimnaz të Kalifornisë. Elisa tashmë ka një mik shumë

Lexo me Shume

Bën foto në murin ku manifestohet dashuria, injoron të pastrehun që ka pranë

  Bën foto në murin ku manifestohet dashuria, injoron të pastrehun që ka pranë

Një foto po bën xhiron e botës nëpër rrjetet sociale e shkrepur rastësisht nga një kalimtare. Në bulevardin Sunset në

Lexo me Shume

Rrëfimi i trishtë i vajzës së shitur për seks

  Rrëfimi i trishtë i vajzës së shitur për seks

“Atë natë ai më mori me vete me forcë. Unë po qaja. Më tha: Të kam blerë te prindërit e

Lexo me Shume

Pse punojnë njerëzit e pasur?

  Pse punojnë njerëzit e pasur?

Kur plotëson të gjitha nevojat monetare nga puna dhe bëhesh i pasur çfarë mund të të shtyjë të punosh ende?

Lexo me Shume

Artan Fuga: Qytetarët po trajtohen si derra, bagëti, si pa tru dhe si skllevër

  Artan Fuga: Qytetarët po trajtohen si derra, bagëti, si pa tru dhe si skllevër

Akademiku Artan Fuga është një ndër personat që ngre probleme të shumta të shoqërisë shqiptare dhe përdor më tepër për

Lexo me Shume

Qeni që përlotet sa herë del i zoti nga shtëpia

  Qeni që përlotet sa herë del i zoti nga shtëpia

Kafshët shtëpiake i dashurojmë për shumë arsye e mes tyre s’mund të rrimë pa përmendur ngrohtësinë që na ofrojnë, ndjenjat

Lexo me Shume

De Niro: Nuk e qëlloj dot Trump-in tani. Është president

  De Niro: Nuk e qëlloj dot Trump-in tani. Është president

Aktori i famshëm amerikan, Robert de Niro, ka  folur pas zgjedhjes së Donald Trump si presidenti i Amerikës. De Niro ka

Lexo me Shume

Emrat më të përdorur për fëmijët në botë

  Emrat më të përdorur për fëmijët në botë

Në çdo periudhë në botë ka pasur një trend emrash më të përdorur për fëmijët e sapolindur. Por cilët janë

Lexo me Shume

“Fundjavë ndryshe” bën një vjeç dhe është mirënjohëse ndaj personazheve

  “Fundjavë ndryshe” bën një vjeç dhe është mirënjohëse ndaj personazheve

Një nismë që ka ndihmuar shumë njerëz në nevojë, “Fundjavë ndryshe”, e krijuar nga Arbër Hajdari, sot ka festuar njëvjetorin.

Lexo me Shume

(Video) Detaje të reja rreth arsyeve të vetëvrasjes së 20-vjeçares nga Fieri

  (Video) Detaje të reja rreth arsyeve të vetëvrasjes së 20-vjeçares nga Fieri

Nga Anduena Llabani Ana Dako, studentja e Fakultetit Ekonomik, u vetëflijua sepse ndihej e varfër. Në një letër që policia

Lexo me Shume

(Intervistë) Down Syndrome Albania: Pavarësisht ligjit, nuk ka mësues-mbështetës për fëmijët tanë

(Intervistë) Down Syndrome Albania: Pavarësisht ligjit, nuk ka mësues-mbështetës për fëmijët tanë

Më 13 shtator nisi viti i ri shkollor 2016-2017 për 392 mijë nxënës, ndër ta rreth 27 mijë nxënës në

Lexo me Shume

Mesazhi prekës i një nëne, vajza e së cilës ndërroi jetë, në ditën e parë të shkollës

  Mesazhi prekës i një nëne, vajza e së cilës ndërroi jetë, në ditën e parë të shkollës

Një nënë në Angli, vajza e së cilës vdiq në moshën 8-vjeçare e prekur nga kanceri, ka shprehur një mesazh

Lexo me Shume