Blitz | Kliko dhe Informohu

Artikuj Social

 Lajmi Fundit

Ekspertët paralajmërojnë: Mos postoni foto të fëmijëve në ditën e parë të shkollës

    Ekspertët paralajmërojnë: Mos postoni foto të fëmijëve në ditën e parë të shkollës

Shumë shpejt në vendin tonë nis shkolla për të gjithë nxënësit e arsimit fillor, 9-vjecar dhe të gjimnazit. E ndërkohë që fëmijët dhe adoleshentët këtu janë në pritje për fillimin

Lexo me Shume

Nëse po mendoni të lini punën, lexoni këto arsye më parë se pse duhet ose jo të largoheni

    Nëse po mendoni të lini punën, lexoni këto arsye më parë se pse duhet ose jo të largoheni

Jemi në periudhën e pushimeve dhe për shumë prej nesh që janë në marrëdhënie pune, kjo mund të jetë dhe faza e reflektimit për atë çka kemi bërë deri më

Lexo me Shume

Nëna shet djalin e saj në rrjetin e pedofilëve

    Nëna shet djalin e saj në rrjetin e pedofilëve

Një grua  që shiti djalin e saj për pedofilët që benin pjesë ne grupin e “Rrjetës së errët” është burgosur për 12 vjet e gjashtë muaj nga një gjykatë në

Lexo me Shume

Studim – Zbulohet “sekreti” i martesës së shëndetshme! Ja sa vite duhet të kaloni me njëri-tjetrin para kurorëzimit…

    Studim – Zbulohet “sekreti” i martesës së shëndetshme! Ja sa vite duhet të kaloni me njëri-tjetrin para kurorëzimit…

Nëse e keni pyetur veten, sa kohë është normale të kaloni me njeriun e zemrës përpara martesës, tashmë e kemi një përgjigje. Bridebook.co.uk së fundmi ka bërë një sondazh me rreth

Lexo me Shume

Eljan Tanini u bëri një dhuratë fëmijëve të kryeqytetit. Përurohet vepra artistike “Çufoja dhe Bubi Kaçurrel”

    Eljan Tanini u bëri një dhuratë fëmijëve të kryeqytetit. Përurohet vepra artistike “Çufoja dhe Bubi Kaçurrel”

Ju kujtohet një ndër tregimet e para që na kanë lexuar prindërit në fëmijëri? E kam fjalën për veprën “Çufon dhe Bubin Kaçurrel” të Gaqo Bushakës. Çufo dhe Bubi  kanë

Lexo me Shume

“Fëmijë të lumtur, e ardhme e bukur” – 1 qershori shkoi dje edhe te fëmijët jetimë, autikë dhe me sindromën down!

    “Fëmijë të lumtur, e ardhme e bukur” – 1 qershori shkoi dje edhe te fëmijët jetimë, autikë dhe me sindromën down!

Nga Edona Haklaj   Rrugët e zhurmshme të Elbasanit sot u zgjuan më ndryshe edhe pse prapë nën një diell të fortë qershori.Aty, diku afër, në një qoshkë, dita kishte

Lexo me Shume

Vini re, zbuluam diçka! Projekti i ri kundër dhunës dhe pro barazisë gjinore lançohet në “Ditën e Grave”

    Vini re, zbuluam diçka! Projekti i ri kundër dhunës dhe pro barazisë gjinore lançohet në “Ditën e Grave”

Ndoshta ju nuk e keni ditur më parë, por që prej tetorit të vitit të kaluar në Tiranë është duke u zhvilluar  projekti “Burrat dhe djemtë si partner në promovimin

Lexo me Shume

Shkencëtarët pranë zbulimit të pilulës mashkullore

    Shkencëtarët pranë zbulimit të pilulës mashkullore

Shkencëtarët pohojnë se kanë bërë hapa të mëdha drejt zhvillimit të një pilulë kontraceptive mashkull. Studiuesit besojnë se mund të jemi në prag të një zbulimi të rëndësishëm më shumë

Lexo me Shume

15-vjeçarja shqiptare bëhet nënë nga kushëriri, familja kërkon t’i martojë! I riu nuk pranon atësinë

  15-vjeçarja shqiptare bëhet nënë nga kushëriri, familja kërkon t’i martojë! I riu nuk pranon atësinë

Në emisionin “Me zemër të hapur” ditën e sotme është prezantuar një histori e pazakontë dashurie brenda gjakut, e cila

Lexo me Shume

Rast i rrallë! Vajza që ka lindur pa vaginë rrëfen për historinë e saj të dashurisë

  Rast i rrallë! Vajza që ka lindur pa vaginë rrëfen për historinë e saj të dashurisë

Duket shumë e çuditshme, por është e vërtetë. Një vajzë e quajtur Kaylee Moats ka lindur pa vaginë dhe sot

Lexo me Shume

“Kam burrin, por dal edhe me dy të tjerë”- rrëfimi i çiftit që po provon martesë të hapur

  “Kam burrin, por dal edhe me dy të tjerë”- rrëfimi i çiftit që po provon martesë të hapur

Lola B. është mësuese seksologjie në Nju Jork dhe Even është bashkëshorti i saj prej 9 vitesh, edhe pse ata

Lexo me Shume

Rrëfimi tronditës i autores: “Ndonjëherë më pëlqente të kryeja marrëdhënie me babain…”

  Rrëfimi tronditës i autores: “Ndonjëherë më pëlqente të kryeja marrëdhënie me babain…”

Bëhet fjalë për një rrëfim shumë tronditës të një autoreje, e cila ka dashur të mbetet anonime teksa ka shpjeguar

Lexo me Shume

Historia e pabesueshme e vajzës që kuptoi se prindërit e saj ishin motër e vëlla

  Historia e pabesueshme e vajzës që kuptoi se prindërit e saj ishin motër e vëlla

Një vajzë ditën e sotme ka bërë shumë bujë në mediat e huaja sepse ka raportuar në polici një fakt

Lexo me Shume

8 fakte shumë interesante për 8 marsin të cilat duhet t’i dini patjetër

  8 fakte shumë interesante për 8 marsin të cilat duhet t’i dini patjetër

Ndonëse në përgjithësi dita e 8 marsit në vendin tonë është një ditë për të bërë nënën, gruan, motrën apo

Lexo me Shume

Doni sukses në jetë? Mjaft dëgjuat të tjerët! Ndiqni zemrën tuaj! Thyeni rregullat!

  Doni sukses në jetë? Mjaft dëgjuat të tjerët! Ndiqni zemrën tuaj! Thyeni rregullat!

  Cilat janë mësimet që njerëzit i mësojnë tepër vonë në jetë? Kjo është një pyetje që përherë tentohet t’i

Lexo me Shume

Qenushi që pret ledhatimin e kësaj vajze çdo ditë te dera e shkollës po emocionon gjithë rrjetin

  Qenushi që pret ledhatimin e kësaj vajze çdo ditë te dera e shkollës po emocionon gjithë rrjetin

Elisa Lee është një 17-vjeçare e cila është maturante në një gjimnaz të Kalifornisë. Elisa tashmë ka një mik shumë

Lexo me Shume

Bën foto në murin ku manifestohet dashuria, injoron të pastrehun që ka pranë

  Bën foto në murin ku manifestohet dashuria, injoron të pastrehun që ka pranë

Një foto po bën xhiron e botës nëpër rrjetet sociale e shkrepur rastësisht nga një kalimtare. Në bulevardin Sunset në

Lexo me Shume

Rrëfimi i trishtë i vajzës së shitur për seks

  Rrëfimi i trishtë i vajzës së shitur për seks

“Atë natë ai më mori me vete me forcë. Unë po qaja. Më tha: Të kam blerë te prindërit e

Lexo me Shume

Pse punojnë njerëzit e pasur?

  Pse punojnë njerëzit e pasur?

Kur plotëson të gjitha nevojat monetare nga puna dhe bëhesh i pasur çfarë mund të të shtyjë të punosh ende?

Lexo me Shume

Artan Fuga: Qytetarët po trajtohen si derra, bagëti, si pa tru dhe si skllevër

  Artan Fuga: Qytetarët po trajtohen si derra, bagëti, si pa tru dhe si skllevër

Akademiku Artan Fuga është një ndër personat që ngre probleme të shumta të shoqërisë shqiptare dhe përdor më tepër për

Lexo me Shume

Qeni që përlotet sa herë del i zoti nga shtëpia

  Qeni që përlotet sa herë del i zoti nga shtëpia

Kafshët shtëpiake i dashurojmë për shumë arsye e mes tyre s’mund të rrimë pa përmendur ngrohtësinë që na ofrojnë, ndjenjat

Lexo me Shume