Blitz | Kliko dhe Informohu

Archive

    (EKSKLUZIVE) Rrëfimi pa doreza i vajzës së parë RENEA: “Si ndihem mes kolegëve meshkuj. Nuk kam frikë nga vdekja”

(EKSKLUZIVE) Rrëfimi pa doreza i vajzës së parë RENEA: “Si ndihem mes kolegëve meshkuj. Nuk kam frikë nga vdekja”

Nga Elton Dono Rezarta Hoxhaj është një basketbolliste e talentuar e ekipit të Tiranës, por së fundmi ka thyer një tabu në radhët e forcave të policisë shqiptare. Është efektivja

Read Full Article
    (Video) Këtë herë Rihanna kërcen me Luan Zhegun (bllofi mediatik i radhës)

(Video) Këtë herë Rihanna kërcen me Luan Zhegun (bllofi mediatik i radhës)

Është bërë e modës tashmë që një lajm ‘ekskluziv’ i një gazete të merret me metodën avangarde të gazetarisë – ‘copy-paste’, për të nisur kështu vallen e klikimeve, pa i

Read Full Article
    MET Gala 2016: “Veshje dhe teknologji”

MET Gala 2016: “Veshje dhe teknologji”

1. Beyonce ◄ Back Next ► Picture 1 of 20 Met Gala, ndryshe “Costume Institute Gala” (Instituti i Kostumeve Gala) është një event që mbahet çdo vit për përfitime të

Read Full Article
    Italiani që mësoi anglishten në moshën 100-vjeçare

Italiani që mësoi anglishten në moshën 100-vjeçare

Ndoshta mund t’ju duket e pabesueshme, por është e vërtetë. Një 100-vjeçar italian ka mësuar gjuhën angleze në moshë të thyer. Gianni Guaita ka rrëfyer se ai ka nisur ta

Read Full Article
    Musaka me perime

Musaka me perime

Përbërësit: 2 patëllxhan 3 domate 3 patate 2 vezë 200 g kos 70 g djathë të bardhë vaj ulliri kripë dhe piper i zi rigon Përgatitja: Lani perimet dhe pritini në

Read Full Article
    Meshkuj, zgjidhni! Ja 7 gjëra që duhet të ketë për të qenë e duhura

Meshkuj, zgjidhni! Ja 7 gjëra që duhet të ketë për të qenë e duhura

Besimi Pavarësisht gjithçkaje, besimi është një nga elementet bazë në një lidhje. Është e  rëndësishme të mbajmë mend se sa e ndjeshme është pjesa  e të besuarit dhe e të

Read Full Article
    Çfarë ndodh nëse pini Coca Cola 1 muaj rresht?

Çfarë ndodh nëse pini Coca Cola 1 muaj rresht?

Cola Cola është një nga pijet më të famshme e më të konsumuara në botë. Por jo të gjitha produktet e saj janë të shëndetshme. Versioni më i fundit Coca

Read Full Article
Pushimet e Mia
    (FOTO galeri) Qyteti më i bukur në botë?

(FOTO galeri) Qyteti më i bukur në botë?

Kyoto, qyteti japonez i ndërtuar që prej shekullit XIV, është cilësuar si më i bukuri në botë. Guidat turistike ua sugjerojnë udhëtuesve si destinacion perfekt. Pjesë e UNESCO-s, Kyoto ka

Read Full Article