Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Tiranë – Zjarr në një punishte druri dhe në një fabrikë zifti

Tiranë – Zjarr në një punishte druri dhe në një fabrikë zifti
August 25
19:06 2016

Janë regjistruar dy vatra zjarri pasditen e sotme në Tiranë.

Një fabrikë zifti në rrugën “5 maji” dhe një punishte druri në fshatin Çerek janë përfshirë nga flakët.

Sipas asaj që raporton “Balkanweb”, zjarri në punishten e drurit ka shkaktuar dëme të mëdha materiale, duke qenë se është përhapur në të gjithë ambientin. Nuk janë zbuluar ende shkaqet e ngjarjes.

Ndërkohë që në punishten e drurit kanë mbërritur 5 zjarrfikëse për të shuar zjarrin, 2 të tjera kanë shkuar në fabrikën e ziftit.

Sipas të dhënave nuk ka asnjë person të lënduar. /Blitz.al/

Shperndaje