Blitz

 Breaking News

Shqipëria goditet nga një tërmet i fuqishëm, ja epiqendra

Shqipëria goditet nga një tërmet i fuqishëm, ja epiqendra
August 12
17:15 2019

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 4.1 ballë e shkallës rihter ka tronditur vendin pak minuta më parë.

Sipas asaj që raporton BallkanWeb, lëkundjet janë regjistruar në orën 17:37 dhe epiqendra ka qenë 13 km larg Kurbneshit në Mirditë, 30 km nga Kukësi dhe 68 km në verilindje të Tiranës.

Thellësia e tërmetit ka qenë 2 km, ndërsa ende nuk ka raportime për dëme materiale, por lëkundja është ndjerë nga të gjithë banorët duke shkaktuar panik.

Tërmeti në veri të vendit vjen pas një sërë lëkundjesh të forta që ka tronditur rajonin juglindor të vendit./Blitz.al/

Share