Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Shpërthim në një qendër tregtare në Turqi, dyshohet për dy të vdekur

Shpërthim në një qendër tregtare në Turqi, dyshohet për dy të vdekur
March 19
11:24 2016

 

Dyshohet se dy persona kanë mbetur të vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur si pasojë e një shpërthimi me eksploziv në Turqi.

Një shpërthim në një qendër tregtare ndodhi sot në  Stamboll. Edhe pse ende nuk ka informacione zyrtare,  mediat turke raportojnë për viktima dhe të plagosur.

Konkretisht dyshohet për dy të vdekur dhe dhjetëra të plagosur. Në vendngjarje kanë mbërritur forcat zjarrfikëse dhe ato të policisë. Ky shpërthim ndodh pak ditë pas atij të 13 marsit në Ankara, ku humbën jetën të paktën 37 persona.

Shperndaje