Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Shërbimet sekrete të inteligjencës amerikane kanë qenë në dijeni të grushtit të shtetit që në Mars

Shërbimet sekrete të inteligjencës amerikane kanë qenë në dijeni të grushtit të shtetit që në Mars
July 16
00:04 2016

Media të ndryshme italiane shkruajnë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë larguar familjet e ambasadorëve që në muajin Mars, ç’ka tregon se një gjë e tillë ka qenë e planifikuar më parë dhë shërbimet sekrete të inteligjencës amerikane kanë qenë në dijeni.

Ndërkohë që Turqia vazhdon të mbetët nën shtetrrethim, burime të ndryshme thonë se presidenti turk, Erdogan ka fluturuar jashtë vendit pak pas marrjes nën kontroll nga ushtria. Ndërkohë thuhet nga burime të sigurta që ulja e avionit privat të Erdoganit ishte planifikuar për në gjermani, por autoritetet gjermane nuk e kanë lejuar një gjë të tillë.

Shperndaje