Blitz

 Breaking News

Shënohet viktima e rradhës në plazhin e Durrësit, humb jetën i moshuari

Shënohet viktima e rradhës në plazhin e Durrësit, humb jetën i moshuari
July 08
14:07 2019

Është shënuar viktima e radhës në bregdetin shqiptar, gjatë këtij sezoni turistik. Policia raporton sot në mesditë ka humbur jetën një tjetër pushues, rreth 70 vjeç, në Plazhin e Durrësit.

Sipas njoftimit të policisë, i moshuari, banues në Bosnje, është futur në det për t’u larë, por nuk është ndjerë mirë. Ai është nxjerrë nga pushuesit dhe është nisur menjëherë drejt spitalit, por nuk ka mundur të mbijetojë.

Informacion Paraprak nga Policia:

Më datë 08.07.2019,rreth orës 11:45, në lagjen nr.13,Durrës, shtetasi F.M., rreth 70 vjeç, banues në Bosnje, është futur në det dhe nuk është ndjerë mirë, ai është nxjerrë nga pushuesit dhe është transportuar në Spitalin Rajonal Durrës, ku ka ndërruar jetë, dyshohet arrest kardiak. Grupi Hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

/Blitz.al/

Share