Blitz | Kliko dhe Informohu

Rajon

Nr.101 në listë për deputet, ish-konkurrenti i “The Voice” bëhet lajm

    Nr.101 në listë për deputet, ish-konkurrenti i “The Voice” bëhet lajm

Ish-konkurrenti i “The Voice of Albania”, Shpend Hysaj, është bërë lajm nga mediat pasi ka qenë i 101-ti në listën për deputetë të Lëvizjes Vetëvendosja. Kjo forcë politike ka zgjedhur

Lexo me Shume

E rrahën barbarisht jashtë banesës, gazetarja rrëfehet: “Më kanë çuar foto të personave me kokë të prerë”

    E rrahën barbarisht jashtë banesës, gazetarja rrëfehet: “Më kanë çuar foto të personave me kokë të prerë”

Vetëm pak ditë pas ngjarjes së rëndë të dhunimit barbar të gazetares Arbana Xharra jashtë banesës së saj në Prishtinë, vetë ajo ka folur për të rrëfyer gjithë episodin traumatik.

Lexo me Shume

Maqedoni, dorëzohet Ivanov, i jep Zaevit mandatin për krijimin e qeverisë

    Maqedoni, dorëzohet Ivanov, i jep Zaevit mandatin për krijimin e qeverisë

U deshën disa javë me radhë, protesta dhe madje përleshje në Parlamentin e Maqedonisë nga huliganët ekstremistë, që presidenti maqedonas George Ivanov t’i dorëzonte më në fund mandatin për të

Lexo me Shume

Çun Lajçi zhgënjehet nga Haradinaj: “Komandant i Dukagjinit, s’ta kam pas borxh dëshpërimin”

    Çun Lajçi zhgënjehet nga Haradinaj: “Komandant i Dukagjinit, s’ta kam pas borxh dëshpërimin”

Aktori i mirënjohur shqiptar i Kosovës, Çun Lajçi, ka reaguar i revoltuar në profilin e tij në Facebook ndaj marrëveshjes së fundit të arritur mes 3 partive, PDK-AAK dhe Nisma,

Lexo me Shume

Një tjetër gazetar i njohur i futet politikës

    Një tjetër gazetar i njohur i futet politikës

Analisti politik dhe publicisti i njohur kosovar Halil Matoshi  ka vendosur që të rikthehet në politikë dhe të angazhohet me një nga partitë elitare të Kosovës. Matoshi ka zgjedhur Aleancën

Lexo me Shume

Dhunohet barbarisht gazetarja kosovare Arbana Xharra

    Dhunohet barbarisht gazetarja kosovare Arbana Xharra

Gazetarja nga Kosova Arbana Xharra është dhunuar barbarisht mbrëmjen e djeshme në Prishtinë pak pasi ishte kthyer nga një vizitë në Tiranë ku ndodhej për të kryer një intervistë. Ajo

Lexo me Shume

Greqi, arrestohet shqiptari, kishte përdhunuar për 2 vite vajzën e tij 13-vjeçare

    Greqi, arrestohet shqiptari, kishte përdhunuar për 2 vite vajzën e tij 13-vjeçare

Një shqiptar është arrestuar nga autoritetet greke në ishullin e Mytilinit, pasi akuzohet për kryerje marrëdhëniesh seksuale me vajzën e tij. Sipas autoriteteve greke, çdo gjë u zbulua pas këmbënguljes

Lexo me Shume

Kosovë, rrëzohet qeveria e Isa Mustafës

    Kosovë, rrëzohet qeveria e Isa Mustafës

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar për rrëzimin e qeverisë së Kosovës me vota 78 por, 34 kundër dhe 3 abstenim. Në seancën e sotme, pas një debati të gjatë,

Lexo me Shume

Gazetarja e njohur shqiptare braktis profesionin për politikën

  Gazetarja e njohur shqiptare braktis profesionin për politikën

Një tjetër figurë e njohur e gazetarisë ka braktisur profesionin dhe i është përveshur politikës. Arbana Xharra ka dhënë dorëheqjen nga

Lexo me Shume

Flamuri shqiptar hiqet nga salla e Universitetit të Prishtinës, revoltohen qytetarët

  Flamuri shqiptar hiqet nga salla e Universitetit të Prishtinës, revoltohen qytetarët

Flamuri kombëtar shqiptar është hequr nga një sallë në Rektoratin e Universitetit të Prishtinës. Në këtë sallë ku pritej që

Lexo me Shume

Greqi, çobani shqiptar gjen të flakura 2 fetuse fëmijësh

  Greqi, çobani shqiptar gjen të flakura 2 fetuse fëmijësh

Një ngjarje e rëndë është raportuar nga mediat greke, pasi një çoban shqiptar në zonën e Vrisakit të Imathias ka

Lexo me Shume

Policia u bë palë me huliganët, reagon Komiteti i Helsinkit

  Policia u bë palë me huliganët, reagon Komiteti i Helsinkit

Dhuna barbare e ushtruar në Parlamentin e Maqedonisë mbrëmjen e djeshme, ku u rrahën përfaqësuesit e opozitës maqedonase dhe shqiptarët

Lexo me Shume

Rrahu brutalisht deputetin shqiptar, maqedonasi shfryn mllefin në Facebook

  Rrahu brutalisht deputetin shqiptar, maqedonasi shfryn mllefin në Facebook

Në rrjetin social Facebook është përhapur një profil me emrin Kosta Delov, i cili është shprehur krenar për rrahjen brutale

Lexo me Shume

​Haradinaj mbush sheshin në Prishtinë: “Serbia nuk ka ç’kërkon brenda Kosovës”

  ​Haradinaj mbush sheshin në Prishtinë: “Serbia nuk ka ç’kërkon brenda Kosovës”

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, pasi mbërriti në Kosovë, është drejtuar menjëherë për në sheshin Zahir Pajaziti në Prishtinë, ku

Lexo me Shume

​Maqedoni, goditet kreu i opozitës Zaev, turma mësyn në Parlament

  ​Maqedoni, goditet kreu i opozitës Zaev, turma mësyn në Parlament

Maqedonia ka më në fund një kryetar të ri të Parlamentit. Ai është Talat Xhaferi dhe është zgjedhur me votat

Lexo me Shume

Lirimi i Haradinajt, i ati përlotet pas lajmit, Ministria e Jashtme përshëndet vendimin

  Lirimi i Haradinajt, i ati përlotet pas lajmit, Ministria e Jashtme përshëndet vendimin

Hilmi Haradinaj, babai i Ramush Haradinajt, liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka shpërthyer në lot pas lirimit të

Lexo me Shume

Gjykata e Francës liron Ramush Haradinajn

  Gjykata e Francës liron Ramush Haradinajn

Gjykata e Colmar-it në Francë ka vendosur të lirojë kreun e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Vendimi ka

Lexo me Shume

Kërcënohet me jetë gazetari shqiptar

  Kërcënohet me jetë gazetari shqiptar

Një tjetër gazetar është kërcënuar me jetë pas rastit të gazetares kosovare Arbana Xharra. Ka qenë gazetari Berat Buzhala, i

Lexo me Shume

Kërcënohet gazetarja e njohur, vizatohen “kryqe gjaku” në muret e banesës së saj

  Kërcënohet gazetarja e njohur, vizatohen “kryqe gjaku” në muret e banesës së saj

Kryeredaktorja e gazetës “Zëri”, Arbana Xharra, ka qenë pre e një vargu kërcënimesh ditët e fundit. Pas shumë mesazheve fyese

Lexo me Shume

Të gatshëm për luftë ndaj shqiptarëve! Kokërruarit dhe mjekrat e gjata maqedonase në aksion

  Të gatshëm për luftë ndaj shqiptarëve! Kokërruarit dhe mjekrat e gjata maqedonase në aksion

Protestat e fundit në Maqedoni ka nxjerrë në pah disa organizata ‘patriotike’, të cilat thonë se janë në gatishmëri ta

Lexo me Shume

Greqi, vritet 22-vjeçari shqiptar pasi sulmoi patriotin e tij

  Greqi, vritet 22-vjeçari shqiptar pasi sulmoi patriotin e tij

Një 22-vjeçar shqiptar është vrarë me thikë në Greqi nga një bashkëkombës i tij dhe një grek. Ngjarja ka ndodhur

Lexo me Shume