Blitz | Kliko dhe Informohu

Rajon

Vajza e Ibrahim Rugovës deklaron votën e saj: “Votoj Haradinajn për kryeministër”

    Vajza e Ibrahim Rugovës deklaron votën e saj: “Votoj Haradinajn për kryeministër”

Teuta Rugova, vajza e ish-presidentit historik të Republikës së Kosovës Ibrahim Rugova, do të votojë për kryeministër kreun e AAK-së, Ramush Haradinajn.   Vendimin e ka publikuar vetë Teuta në

Lexo me Shume

Tërmet i fuqishëm në Turqi e Greqi, 2 viktima e mbi 100 të plagosur

    Tërmet i fuqishëm në Turqi e Greqi, 2 viktima e mbi 100 të plagosur

Një tërmet i fuqishëm ka goditur orët e para të mëngjesit të sotëm qytetin e Bodrumit në Turqi duke u ndjerë i fuqishëm edhe në disa ishuj e zona të

Lexo me Shume

​Momente tmerri në një dasmë në Kosovë, dasmori qëllon me kallashnikov, plagosen 3 persona

    ​Momente tmerri në një dasmë në Kosovë, dasmori qëllon me kallashnikov, plagosen 3 persona

Tre persona kanë mbetur të plagosur nga të shtënat me armë në një dasmë në Kosovë.  41-vjeçarja me inicialet G.R , ishte duke vallëzuar në dasmën e djalit të xhaxhait

Lexo me Shume

Ndërron jetë gazetari i njohur shqiptar i Kosovës, Qani Mehmedi

    Ndërron jetë gazetari i njohur shqiptar i Kosovës, Qani Mehmedi

Sot në orët e para të mëngjesit, pas një sëmundjeje të rëndë, ka ndërruar jetë publicisti dhe redaktori i njohur i Radio Televizionit të Kosovës, Qani Mehmedi. Qani Mehmedi lindi

Lexo me Shume

Vetëm 16 vjeçe, por adoleshentja shqiptare bëhet kryetare e një njësie të rëndësishme administrative

    Vetëm 16 vjeçe, por adoleshentja shqiptare bëhet kryetare e një njësie të rëndësishme administrative

Një 16-vjeçare shqiptare nga Kosova është bërë kryetare e Komunës së Gjilanit për 24 orë së bashku me një staf të zgjedhur nga ajo, të gjithë adoleshentë. Ka qenë vetë

Lexo me Shume

Mbytet në det psikologia shqiptare, u fut në ujë për të shpëtuar 2 fëmijët e saj

    Mbytet në det psikologia shqiptare, u fut në ujë për të shpëtuar 2 fëmijët e saj

Një 36-vjeçare shqiptare ka humbur jetën ditën e djeshme pasi është mbytur në ujërat e Adriatikut në qytetin e Ulqinit. E ndjera është shtetasja shqiptare nga Kosova, Dua Dauti Kadriu,

Lexo me Shume

Dorëhiqet kryetarja e “hekurt” e komunës së Gjakovës, Kusari-Lila jep arsyet e këtij vendimi

    Dorëhiqet kryetarja e “hekurt” e komunës së Gjakovës, Kusari-Lila jep arsyet e këtij vendimi

Është dalluar si një nga gratë e hekurta të politikës shqiptare dhe e ka vërtetuar më së miri këtë që prej hyrjes në politikë. Kryetarja e Komunës së Gjakovës, Mimoza

Lexo me Shume

Janinë, arrestohen 4 shqiptarë të rrezikshëm, akuzohen për një seri vjedhjesh

    Janinë, arrestohen 4 shqiptarë të rrezikshëm, akuzohen për një seri vjedhjesh

4 shqiptarë janë vënë në pranga nga policia greke e Janinës pasi akuzohen si autorë të grabitjes me armë të një pike karburanti në Janinë. Ngjarja ka ndodhur 4 ditë

Lexo me Shume

(VIDEO) Gjilan, i moshuari vdes në mes të rrugës, askush nuk e ndihmon

  (VIDEO) Gjilan, i moshuari vdes në mes të rrugës, askush nuk e ndihmon

Një rast i paprecedent është shënuar në Gjilan të Kosovës, ku një i moshuar ka humbur jetën e askush nuk

Lexo me Shume

Njihuni me kryeministren e re lesbike të Serbisë

  Njihuni me kryeministren e re lesbike të Serbisë

Ish-kreu i qeverisë serbe Aleksandar Vuçiç ka vendosur në krye të qeverisë serbe ish-ministren e Administratës Publike, Ana Brnabiç. Ajo

Lexo me Shume

Albin Kurti i bën thirrje LDK-së për të krijuar qeverinë

  Albin Kurti i bën thirrje LDK-së për të krijuar qeverinë

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për postin e kryeministrit, Albin Kurti, u bëri thirrje partive politike të koalicionit ndërmjet Lidhjes Demokratike

Lexo me Shume

Kosovë, surprizon “Vetëvendosja”. Partitë e mëdha, rënie të mëdha në vota

  Kosovë, surprizon “Vetëvendosja”. Partitë e mëdha, rënie të mëdha në vota

Koalicioni PDK-AAK-NISMA ka arritur të fitojë më së shumti vota në zgjedhjet e së dielës, por njëkohësisht ka shënuar humbje

Lexo me Shume

Kosovë, numërohen 90% e votave, ja kush e qeveris vendin sipas këtyre rezultateve

  Kosovë, numërohen 90% e votave, ja kush e qeveris vendin sipas këtyre rezultateve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përditësuar rezultatet preliminare në 2,241 vendvotime ose 80,20% për qind të votave të përgjithshme, sipas

Lexo me Shume

Kandidatët për kryeministër të Kosovës hedhin votën, shkëlqimin ua japin bashkëshortet e tyre

  Kandidatët për kryeministër të Kosovës hedhin votën, shkëlqimin ua japin bashkëshortet e tyre

Siç e keni marrë vesh është duke u mbajtur procesi i votimeve për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë dhe

Lexo me Shume

Kosovë – Sot, dita e vendimeve të mëdha! Nis procesi zgjedhor

  Kosovë – Sot, dita e vendimeve të mëdha! Nis procesi zgjedhor

Siç edhe mund ta keni lexuar apo dëgjuar në media, sot mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë. Janë hapur

Lexo me Shume

Skandali, Bashkësia Islame njofton hapjen e mortit për kriminelin e ISIS

  Skandali, Bashkësia Islame njofton hapjen e mortit për kriminelin e ISIS

Vdekja e terroristit kosovar Lavdrim Muhaxheri është bërë si fillim me dije nga vëllai i tij e më pas është

Lexo me Shume

Vritet Lavdrim Muhaxheri, kreu i shqiptarëve të ISIS

  Vritet Lavdrim Muhaxheri, kreu i shqiptarëve të ISIS

Është vrarë Lavdrim Muhaxheri dhe lajmin për vdekjen e tij e ka thënë i vëllai, Bajrami, përmes një statusi në

Lexo me Shume

Braktis këngën për politikën, kush është artistja e njohur shqiptare

  Braktis këngën për politikën, kush është artistja e njohur shqiptare

Është bërë e udhës tashmë që personalitete të fushave të ndryshme të braktisin zanatet e tyre për t’iu përkushtuar politikës,

Lexo me Shume

Aktori i njohur revoltohet me politikën: “Oooo, ju njoh me patriotizmin tuaj të m..it!”

  Aktori i njohur revoltohet me politikën: “Oooo, ju njoh me patriotizmin tuaj të m..it!”

Aktori Çun Lajçi ka reaguar ndaj shkrimeve për pjesëmarrjen e tij në një tubim të Ramush Haradinajt gjatë fushatës zgjedhore.

Lexo me Shume

Thaçi “thyen” rregullat! Flet shqip në televizionin serb: “Vuçiç e di se Kosova është e pavarur”

  Thaçi “thyen” rregullat! Flet shqip në televizionin serb: “Vuçiç e di se Kosova është e pavarur”

I ftuar në televizionin serb “N1 Info”m presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur sigurisht për marrëdhëniet midis Kosovës dhe

Lexo me Shume

(Intervista) Prokurori i Përgjithshëm i Kosovës: “Masa të forta për terroristët e dyshuar”

  (Intervista) Prokurori i Përgjithshëm i Kosovës: “Masa të forta për terroristët e dyshuar”

Nga Anduena Llabani   Një pjesë e konsiderueshme e shtetasve shqiptarë dhe kosovarë që u janë bashkuar grupeve terroriste kanë

Lexo me Shume