Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Kosovë: Nis viti i ri shkollor, Ministria e Arsimit surprizon të gjithë nxënësit në orën e parë

Kosovë: Nis viti i ri shkollor, Ministria e Arsimit surprizon të gjithë nxënësit në orën e parë
September 05
10:06 2016

Në të gjitha shkollat e Kosovës ka nisur sot viti i ri shkollor 2016-2017. Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami do të marrë pjesë edhe në përurimin e objektit të ri të shkollës së mesme në Ferizaj.

Pasi kanë uruar të gjithë nxënësit për një fillim të mbarë të këtij viti shkollor, përfaqësues të Ministrisë së Arsimit kanë njoftuar se në të gjithë vendin, orën e parë, në të gjitha klasat, do të zhvillohet tema e shenjtërimit të Nënë Terezës, duke qenë se sot është dita e parë kur kjo e fundit cilësohet Shën Tereza. /Blitz.al/

Shperndaje