Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Kosovë, Jahjaga dekoron princin Charles me urdhrin “Ibrahim Rrugova”

Kosovë, Jahjaga dekoron princin Charles me urdhrin “Ibrahim Rrugova”
March 19
13:05 2016

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka pritur princin e Wells-it dhe dukeshën e Cornwall, të cilët janë duke qëndruar në Kosovë, ku do të marrin pjesë në disa aktivitete.

Me këtë rast, në takimin mes tyre, Jahjaga e ka dekoruar princin Charles me urdhrin për Paqe, Demokraci dhe Humanizëm, “Ibrahim Rrugova”. Në profilin e saj në “Facebook”, Jahjaga ka shkruar: “Nder i veçantë të dekoroj Lartmadhërinë e Tij me medaljen “Ibrahim Rugova” për paqe dhe humanizëm”.

Shperndaje