Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Protesta kundër plehrave, ja pankartat më interesante

Protesta kundër plehrave, ja pankartat më interesante
November 15
13:04 2016

Sot para selisë së kryeministrisë në Tiranë është mbajtur protesta e radhës kundër plehrave apo mbetjeve urbane, siç e quajnë në zhargon njëra palë dhe tjetra. Në protestë kanë marrë pjesë dhjetëra aktivistë të shoqërisë civile, të cilët i kanë bërë thirrje kryeministrit të tërheqë ligjin e mbetjeve sa nuk është vonë.

Në duar ata mbanin pankarta me mesazhe specifike, disa prej të cilave edhe të papërshtatshme. Ja disa prej tyre. /Blitz.al/

protesta-1

protesta-2

protesta

Shperndaje