Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Prokuroria merr në pyetje Erion Veliajn

Prokuroria merr në pyetje Erion Veliajn
June 04
14:05 2016

Kryebashkiaku Erion Veliaj është marrë në mbrëmjen e të premtes nga Prokuroria e Tiranës për t’u pyetur lidhur me këndin e lojërave që është inauguruar në parkun e liqenit më 1 qershor.

Erion Veliaj është shoqëruar nga Arbi Mazniku dhe është marrë në pyetje nga prokurori Gjergji Tako.

Në pyetje janë marrë edhe persona të tjerë që kanë asistuar në bërjen projektit.

Këto pyetje në prokurori kanë ardhur pas kallëzimit që ka bërë Partia Demokratike së bashku me presidentin Nishani ditë më parë.

Shperndaje