Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Përfundon takimi i ambasadorëvë me Metën e Bashën, propozohet një formulë e re!

Përfundon takimi i ambasadorëvë me Metën e Bashën, propozohet një formulë e re!
July 21
14:23 2016

Për gjetjen e një konsensusi ka pasur një takim emergjent midis Bashës, Metës dhe ambasadorëve të SHBA-ave dhe BE-së. Takimi u mbajt në një nga dhomat e parlamentit ndërkohë që pas përfundimit të mbledhjes, Kreu i PD nuk ka dhënë asnjë prononcim.

Ndërkohë Kryeministri Rama është kthyer në Kryeministri dhe nuk dihet ende nëse do të shfaqet në Kuvendin e Shqipërisë.

Thuhet se ambasadorët kanë propozuar një formulë të re që mund të bëjë PS-në dhe PD-në të bien dakord me njëri tjetrin. Pritet që të dyja partitë të kryejnë mbledhje me grupet e deputetëve të tyre.

Shperndaje