Blitz

 Breaking News

PD, kallëzim penal Policisë së Shtetit

PD, kallëzim penal Policisë së Shtetit
March 29
10:34 2016

Pas protestë së djeshme, ku policia ka arrestuar disa qytetarë protestues dhe përfaqësues të opozitës, kjo e fundit i është kundërpërgjigjur me një kallëzim penal.

Deputeti i PD-së, Arben Ristani dhe juristi Ivi Kaso janë paraqitur sot në Prokurorinë e Tiranës, ku kanë depozituar kallëzimin penal, sipas tyre, ndaj drejtorit të policisë për shkak të dhunës se ushtruar ndaj qytetarëve në protestën e djeshme.

Tags
Share