Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Pas përjashtimit të Berishës, PD vendos të bojkotojë me 10 ditë Kuvendin

Pas përjashtimit të Berishës, PD vendos të bojkotojë me 10 ditë Kuvendin
May 28
13:35 2016

Pasi ish-kryeministri Sali Berisha u përjashtua nga parlamenti për 10 ditë, Partia Demokratike ka vendosur të bojkotojë po ashtu seancat plenare për 10 ditë.

Ky vendim është marrë sot në mbledhjen e grupit parlamentar të PD-së, i cili është mbledhur për të diskutuar mbi vendimin e byrosë për të përjashtuar deputetin Berisha.

Kreu i grupit parlamentar të PD-së, Edi Paloka, e ka komentuar këtë veprim të maxhorancës të qëllimshëm sepse, sipas tij, qeveria dëshiron t’i mbyllë gojën dhe derën opozitës, ndaj përjashtuan Berishën si për rrjedhojë.

“S’mund të na e mbyllë gojën kurrë. Edhe sikur të dalim nga ai parlament ne e kemi filluar punën me qytetarët e këtij vendi, parlamentin e vërtetë të këtij vendi. Ata duan të na mbyllin gojën dhe derën”, – ka komentuar pas mbledhjes Paloka.

Komento
Shperndaje