Blitz | Kliko dhe Informohu

Politike

Ruçi-Vasili, të dy në të njëjtën mbledhje japin deklarata kontradiktore

    Ruçi-Vasili, të dy në të njëjtën mbledhje japin deklarata kontradiktore

Sot është mbajtur një takim mes kryeministrit Rama dhe kryeparlamentarit Meta në lidhje me koordinimin e koalicionit qeverisës. Ky takim është zhvilluar në vilën qeveritare 31 në Tiranë. Mësohet se

Lexo me Shume

Reforma në drejtësi, komisioni shtyhet për të martën

    Reforma në drejtësi, komisioni shtyhet për të martën

Komisioni i posaçëm parlamentar për reformën në drejtësi ka shtyrë mbledhjen për herë të tretë brenda ditës. Deputetët e opozitës kanë vendosur ta bojkotojnë mbledhjen e paralajmëruar për në orën

Lexo me Shume

PD për reformën: Vijojmë konsensusin, dialogu rinis në orën 18:00

    PD për reformën: Vijojmë konsensusin, dialogu rinis në orën 18:00

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbledhur sot Grupin Parlamentar të PD-së, për të diskutuar rreth konsensusit politik për reformën në drejtësi. Në këtë takim u diskutua edhe për kushtet

Lexo me Shume

Konsensusi për reformën në drejtësi, Vasili: S’ka rëndësi nga erdhi presioni

    Konsensusi për reformën në drejtësi, Vasili: S’ka rëndësi nga erdhi presioni

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka shprehur mbështetjen e tij për konsensusin që është arritur për reformën në drejtësi, i cili siguron jetëgjatësi dhe solidaritet të saj.

Lexo me Shume

Lu: BKH sipas modelit të FBI-së, shpresojmë për një drejtësi të pavarur

    Lu: BKH sipas modelit të FBI-së, shpresojmë për një drejtësi të pavarur

  Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë, Donald Lu, deklaroi përgjatë ditës së sotme se Byroja Kombëtare e Hetimit do të ngrihet bazuar në modelin e

Lexo me Shume

KQZ rrëzon kërkesat e PD-së, Malltezi: “Janë thyer pesë ligje”

    KQZ rrëzon kërkesat e PD-së, Malltezi: “Janë thyer pesë ligje”

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rrëzuar dy kërkesa të Partisë Demokratike për referendum në Tiranë në lidhje me ndërtimet në hyrjen e liqenit artificial dhe parkimin nëntokësor te parku “Rinia”.

Lexo me Shume

Gerti Bogdani: Në 19:00 te kodrat, të mbrojmë liqenin

    Gerti Bogdani: Në 19:00 te kodrat, të mbrojmë liqenin

Deputeti i Partisë Demokratike, Gerti Bogdani, u ka kërkuar qytetarëve të bëhen pjesë e protestës në mbrojtje të parkut. Rreth dy orë më parë, përmes një statusi në rrjetin social Facebook,

Lexo me Shume

Ministri grek: Nuk kemi ligj lufte me Shqipërinë

    Ministri grek: Nuk kemi ligj lufte me Shqipërinë

Sot bëhen 20 vite nga firmosja e Traktatit të Miqësisë me Greqinë, ndaj janë takuar në Athinë dy ministrat e Jashtëm, Ditmir Bushati dhe Nikos Kotzias. Të dy ministrat, në

Lexo me Shume

Sali Berisha “uron” Partinë Socialiste

  Sali Berisha “uron” Partinë Socialiste

Kongresi i Partisë më të madhe të së majtës nuk mund të shpëtonte kurrsesi nga vëmendja e ish-kryeministrit të Shqipërisë

Lexo me Shume

Kongresi i PS-së, Rama: Do të diskutojmë për mandatin e kryetarit, qeverisjen dhe reformat

  Kongresi i PS-së, Rama: Do të diskutojmë për mandatin e kryetarit, qeverisjen dhe reformat

Kreu i koalicionit qeverisës, pasi falënderoi ish-kryetarin e partisë dhe anëtarët e saj, bëri me dije se do të diskutohet

Lexo me Shume

Kongresi i PS-së, video-mesazhe për delegatët. Blair: Shqipëria, vendi ku ndihem optimist

  Kongresi i PS-së, video-mesazhe për delegatët. Blair: Shqipëria, vendi ku ndihem optimist

Me nisjen e punimeve të Kongresit të PS-së, zyrtarë të huaj kanë përcjellë mesazhet e tyre. Socialistët zhvillojnë sot Kongresin

Lexo me Shume

Ja kush janë 3 figura të rëndësishme që kanë bojkotuar Kongresin

  Ja kush janë 3 figura të rëndësishme që kanë bojkotuar Kongresin

Bëhet fjalë për ish-kryetarin e Partisë Socialiste, Fatos Nano, kryetarin e PBDNJ-së Vangjel Dule dhe atë të PDIU-së Shpëtim Idrizi,

Lexo me Shume

Ministria Kodheli: Kongresi, festë e madhe e PS-së

  Ministria Kodheli: Kongresi, festë e madhe e PS-së

Ndërkohë që po mblidhen të gjithë delegatët dhe të ftuarit  për të nisur Kongresi i Partisë Socialiste, Ministria e Mbrojtjes,

Lexo me Shume

Kërcënohet Eduart Ndocaj: “Kujdes me fjalët se…”

  Kërcënohet Eduart Ndocaj: “Kujdes me fjalët se…”

Kërcënohet Eduart Ndocaj: “Kujdes me fjalët se…!” Eduart Ndocaj, i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, ka folur për turbullirat

Lexo me Shume

Albin Kurti në Kongresin e Partisë Socialiste

  Albin Kurti në Kongresin e Partisë Socialiste

Ish-kreu i Vetëvendosjes në Kosovë, Albin Kurti, është një nga të ftuarit që i është përgjigjur pozitivisht ftesës për të

Lexo me Shume

Berisha: Arrestimi i Nanos ishte veprim i gabuar, por nuk e bëra unë

  Berisha: Arrestimi i Nanos ishte veprim i gabuar, por nuk e bëra unë

Në një intervistë për RTK-në, ish-kryeministri Berisha ka folur për vitet e para të demokracisë dhe zhvillimet politike të asaj

Lexo me Shume

Vendoset sot në KQZ për referendumet e kërkuara nga PD

  Vendoset sot në KQZ për referendumet e kërkuara nga PD

Partia Demokratike ka kërkuar mbajtjen e referendumeve për tri çështje që, sipas saj, prekin drejtpërdrejt qytetarët e Tiranës, ndaj duhet

Lexo me Shume

Hafizi përpara Kongresit të PS-së: Jam kundër referendumit të propozuar nga Rama

  Hafizi përpara Kongresit të PS-së: Jam kundër referendumit të propozuar nga Rama

Mimoza Hafizi ka thyer heshtjen një ditë përpara Kongresit të Partisë Socialiste duke shprehur qëndrimin e saj kundër referendumit të

Lexo me Shume

Blushi: Ka deputetë kriminelë brenda PS-së, Rama gënjen!

  Blushi: Ka deputetë kriminelë brenda PS-së, Rama gënjen!

Ben Blushi, i ftuar në studion e emisionit “Opinion”, rrëfen se anëtarë të Partisë Socialiste janë kundër tij sepse ai

Lexo me Shume

Basha gjatë takimit në SHBA: Pro reformës në drejtësi dhe zgjedhjeve të lira!

  Basha gjatë takimit në SHBA: Pro reformës në drejtësi dhe zgjedhjeve të lira!

Gjatë vizitës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kryetari i PD-së ka marrë mbështetjen e disa kongresmenëve për sa i

Lexo me Shume

Deputeti Balla nga foltorja e parlamentit: Berisha, kryekrimineli i Gërdecit!

  Deputeti Balla nga foltorja e parlamentit: Berisha, kryekrimineli i Gërdecit!

Pas fjalës së ish-kryeministrit Berisha, deputeti Balla është revoltuar duke thënë se arsyeja se pse Berisha vazhdon të ketë mundësinë

Lexo me Shume