Blitz | Kliko dhe Informohu

Politike

Basha gjatë takimit në SHBA: Pro reformës në drejtësi dhe zgjedhjeve të lira!

    Basha gjatë takimit në SHBA: Pro reformës në drejtësi dhe zgjedhjeve të lira!

Gjatë vizitës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kryetari i PD-së ka marrë mbështetjen e disa kongresmenëve për sa i përket ligjit për dekriminalizimin, reformës në drejtësi, si dhe zgjedhjeve

Lexo me Shume

Deputeti Balla nga foltorja e parlamentit: Berisha, kryekrimineli i Gërdecit!

    Deputeti Balla nga foltorja e parlamentit: Berisha, kryekrimineli i Gërdecit!

Pas fjalës së ish-kryeministrit Berisha, deputeti Balla është revoltuar duke thënë se arsyeja se pse Berisha vazhdon të ketë mundësinë të ofendojë dhe shpifë është sepse nuk po realizohet reforma

Lexo me Shume

Me 77 vota kundër, rrëzohet kërkesa e opozitës në parlament

    Me 77 vota kundër, rrëzohet kërkesa e opozitës në parlament

Në seancën e sotme parlamentare është votuar mbi kërkesën e Partisë Demokratike për të dërguar mandatin e deputetit Rakip Suli në Gjykatën Kushtetuese. PD e akuzon deputetin Suli për përfitime

Lexo me Shume