Blitz | Kliko dhe Informohu

Politike

Berisha: Vuçiç do të zëvendësojë shqiptarët në Preshevë me refugjatë, Rama po e miraton

    Berisha: Vuçiç do të zëvendësojë shqiptarët në Preshevë me refugjatë, Rama po e miraton

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim për shqiptarët jashtë kufijve shtetërorë. Ndonëse pritej të fliste për situatën, Berisha ka folur jashtë parlamentit për shqiptarët e Preshevës, Medvegjës e Bujanovcit.

Lexo me Shume

Dita e medias, Rama nuk ndalet: “Shkelin të drejtat e njeriut nga mëngjesi deri në darkë”…

    Dita e medias, Rama nuk ndalet: “Shkelin të drejtat e njeriut nga mëngjesi deri në darkë”…

Kryeministri Edi Rama, i pranishëm në panelin për lirinë e medias, deklaroi se “liria e shprehjes është arma më e fortë që kemi për të luftuar padrejtësitë, përfshirë korrupsionin dhe

Lexo me Shume

Dosja “CEZ”, Taulant Balla: Doni peshq të mëdhenj, ja ku i keni

    Dosja “CEZ”, Taulant Balla: Doni peshq të mëdhenj, ja ku i keni

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla në një deklaratë për shtyp e rikthen edhe njëherë në vëmendje cështjen “CEZ” që sipas tij po mbyllet nga prokuroria. Ndërsa e

Lexo me Shume

Rama: Në 4 vjet, rrugët nuk do të kërcënojnë jetën e askujt

    Rama: Në 4 vjet, rrugët nuk do të kërcënojnë jetën e askujt

Ambicia e qeverisë “Rama” 2 në lidhje me infrastrukturën është që në katër vitet e ardhshme rrugët e Shqipërisë të garantojnë siguri dhe nuk do të kërcënojnë jetën e askujt.

Lexo me Shume

Salijani sqaron sherrin me Ndreun: Deputetë me precedentë duan të na mbyllin gojën

    Salijani sqaron sherrin me Ndreun: Deputetë me precedentë duan të na mbyllin gojën

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, ka sqaruar sherrin në mbledhjen e sotme të Komisionit Parlamentar të Sigurisë me deputetët socialistë. Në një deklaratë për mediat, ai tha se mazhoranca

Lexo me Shume

Flet për herë të parë pas largimit nga SHISH Visho Ajazi: Nuk ishte vendimi im, por…

    Flet për herë të parë pas largimit nga SHISH Visho Ajazi: Nuk ishte vendimi im, por…

Ajo që u paraqit si dorëheqje e kreut të Shërbimit Informativ Shtetëror, në fakt nuk ishte largim “me dëshirë”, por një vendim i imponuar nga nivele të larta të politikës.

Lexo me Shume

Basha me tone të larta në Kuvend: Rama erdhi si rilindas dhe po ikën si taleban

    Basha me tone të larta në Kuvend: Rama erdhi si rilindas dhe po ikën si taleban

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u shpreh sot në foltoren e Kuvendit se Shqipëria dhe Afganistani janë dy vendet që furnizojnë Europën me drogë, njëra me kanabis e tjetra

Lexo me Shume

Publikohen shpenzimet e fushatës, ja sa kanë harxhuar PD, PS, LSI për nje muaj

    Publikohen shpenzimet e fushatës, ja sa kanë harxhuar PD, PS, LSI për nje muaj

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar të gjitha shpenzimet që kanë bërë partitë politike në zgjedhjet e 25 Qershorit. Sipas tabelave të detajuara të KQZ-së rezulton se Partia Socialiste ka

Lexo me Shume

Kështu i përgjigjet kryeministri Rama “telefonatës” së Berishës

  Kështu i përgjigjet kryeministri Rama “telefonatës” së Berishës

Një nga intervistat e Arjan Çanit në Zonë e Lirë drejt kryeministrit Edi Rama titullohej “Sekretaria telefonike e Edi Ramës”.Në

Lexo me Shume

Presidenti grek kërcënon Shqipërinë: “Harrojeni integrimin nëse nuk respektoni minoritetet!”

  Presidenti grek kërcënon Shqipërinë: “Harrojeni integrimin nëse nuk respektoni minoritetet!”

Çështja e pronave në zonën e Himarës dhe prishja e disa banesave aty ka shkaktuar edhe reagimin e zyrtarëve grek.

Lexo me Shume

Përurohet shtatorja e Azem Hajdarit, përkrah Bërishës dhe Lulzim Bashës, edhe Monika Kryemadhi

  Përurohet shtatorja e Azem Hajdarit, përkrah Bërishës dhe Lulzim Bashës, edhe Monika Kryemadhi

Sot në Tropjë është përuruar shtatorja e një ndër themeluesve kryesorë të Partisë Demokratike, Azem Hajdarit, i cili u vra

Lexo me Shume

Çështja “Tahiri”, reagon Donald Lu: “Në 27 vite shumë politikanë i kanë shpëtuar drejtësisë”

  Çështja “Tahiri”, reagon Donald Lu: “Në 27 vite shumë politikanë i kanë shpëtuar drejtësisë”

Ambasadori amerikan Donald Lu ka reaguar mbi kërkesën e Prokurorisë së Krimeve të Rënda për arrestimin e Saimir Tahirit si

Lexo me Shume

Mbyllet votimi. Kuvendi i Shqipërisë sapo vendosi fatin e Saimir Tahirit!

  Mbyllet votimi. Kuvendi i Shqipërisë sapo vendosi fatin e Saimir Tahirit!

Kuvendi i Shqipërisë ka hedhur në votim dy raportet nga opozita dhe mazhoranca përballë kërkesës së Prokurorisë për arrestimin ose

Lexo me Shume

Paralajmëron ashpër Kryeministri Rama: I gjithë zinxhiri i policisë do të shkrihet nëse…

  Paralajmëron ashpër Kryeministri Rama: I gjithë zinxhiri i policisë do të shkrihet nëse…

Në një kohë kur situata politike në vend ‘zien’, që nga çështja ‘Tahiri’ dhe për rastet e për përfshirjes së

Lexo me Shume

Seanca për heqjen e mandatit të deputetit Sajmir Tahiri, kërkohet seancë me dyer të mbyllura: Kemi emra që nuk duhet të bëhen publikë

  Seanca për heqjen e mandatit të deputetit Sajmir Tahiri, kërkohet seancë me dyer të mbyllura: Kemi emra që nuk duhet të bëhen publikë

Pas kërkesës së prokurorisë, lidhur me heqjen e mandatit të deputetit Saimir Tahiri dhe dhënien e autorizimit për ndalimin e

Lexo me Shume

(Lajmi i fundit) Prokuroria dorëzon në kuvend kërkesën për arrestimin e Saimir Tahirit

  (Lajmi i fundit) Prokuroria dorëzon në kuvend kërkesën për arrestimin e Saimir Tahirit

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka paraqitur sot kërkesën për heqjen e imunitetit dhe ushtrimin e kontrollit për deputetin Saimir

Lexo me Shume

Basha: “Dënoj përpjekjet e Çakos për të tërhequr vëmendjen nga çështja “Habilaj”, të arrestohet Tahiri”

  Basha: “Dënoj përpjekjet e Çakos për të tërhequr vëmendjen nga çështja “Habilaj”, të arrestohet Tahiri”

Duke komentuar sekuestrimin e 10 tonë lëndësh narkotikë mbrëmjen e së mërkurës në Vlorë, kryetari i PD Lulzim Basha ka

Lexo me Shume

Çako në deklaratë për shtyp: Një valë shkarkimesh në Elbasan, flet edhe për çështjen Habilaj

  Çako në deklaratë për shtyp: Një valë shkarkimesh në Elbasan, flet edhe për çështjen Habilaj

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako ka paralajmëruar një “furtunë” shkarkimesh në Drejtorinë e Policisë së Elbasanit

Lexo me Shume

Publikohet mesazhi që ish-zv/ministri i Brendshëm i ka dërguar Sajmir Tahirit

  Publikohet mesazhi që ish-zv/ministri i Brendshëm i ka dërguar Sajmir Tahirit

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka publikuar një mesazh që ish-zv/ministri i Brendshëm, Ilir

Lexo me Shume

U përmend në bisedat e përgjuara të Habilajve : Flet për herë të parë Ylli Baka

  U përmend në bisedat e përgjuara të Habilajve : Flet për herë të parë Ylli Baka

Pjesë e dosjes se italianëve për trafikun e drogës është edhe një përgjim ku përmendet këngëtari shqiptar, Ylli Baka. Në

Lexo me Shume

Reagon ashpër kryeministri Rama: “Duan vetëm pushtet për vete, në një shtet si ai që na lanë copa e çika katër vjet më parë”

  Reagon ashpër kryeministri Rama: “Duan vetëm pushtet për vete, në një shtet si ai që na lanë copa e çika katër vjet më parë”

Pas mbledhjes së tryezës opozitare, Kryeministri Edi Rama ka reaguar me një status të gjatë në Facebook, duke i ironizuar

Lexo me Shume