Blitz | Kliko dhe Informohu

Politike

Ndahet nga jeta senatori i njohur e ish-kandidati për president i SHBA-ve

    Ndahet nga jeta senatori i njohur e ish-kandidati për president i SHBA-ve

Senatori John McCain, i cili shërbeu gjashtë mandate radhazi në Senatin amerikan dhe kandidoi dy herë për president vdiq të shtunën në moshën 81 vjeçare, pas një beteje  me kancerin

Lexo me Shume

Të rinjt e LRI-së mblidhen në Jalë: Gati për “Revulocion”

    Të rinjt e LRI-së mblidhen në Jalë: Gati për “Revulocion”

Tashmë është kthyer në traditë që të rinjtë e forumit rinor të partisë “Lëvizja Socialiste për Integrim” të mblidhen për kamping në bregdetin e Jalës. Ata përveç argëtimit organizojnë edhe

Lexo me Shume

E bujshme! Bonucci kërkon rikthimin tek Juventus? Ndërkohë, Higuain gjithnjë e më afër Milan-it…

    E bujshme! Bonucci kërkon rikthimin tek Juventus? Ndërkohë, Higuain gjithnjë e më afër Milan-it…

Duket se ky sezon në futboll do të ketë mjaft surpriza. Në verën e vitit 2017-të, pas disa negociatave Leonardo Bonucci u transferua tek Milan, por tashmë gjërat po ndryshojnë

Lexo me Shume

Marrëveshja me Shqipërinë, flet kryeministri Tsipras por mediat greke ngrenë alarmin për termin “kufij”

    Marrëveshja me Shqipërinë, flet kryeministri Tsipras por mediat greke ngrenë alarmin për termin “kufij”

Sot Tsipras ka folur në lidhje me marrëveshjen me Shqipërinë ku u shpreh se Greqia është shumë afër marrëveshjes me Shqipërinë. NË deklaratë për mediat greke kreu i qeverisë tha

Lexo me Shume

I rrëmbyen babain para ndeshjes me Argjentinën, Kapiteni i Nigerisë: “Nuk tregova sepse do ta vrisnin”

    I rrëmbyen babain para ndeshjes me Argjentinën, Kapiteni i Nigerisë: “Nuk tregova sepse do ta vrisnin”

Mediat janë tronditur nga një lajm i cili është mësuar ditën e sotme. Kapitenit të Nigerisë Xhon Obi Mikel të martën e kaluar para sfidës me Argjentinën i rrëmbyen babain.

Lexo me Shume

Arrihet marrëveshja për Teatrin Kombëtar, Veliaj: “Nisim negociatat për ndërtimin e teatrit të ri”

    Arrihet marrëveshja për Teatrin Kombëtar, Veliaj: “Nisim negociatat për ndërtimin e teatrit të ri”

Përmes një postimi në Facebook, kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka njoftuar se është arritur një marrëveshje me artistët për ndërtimin e një Teatri të ri Kombëtar duke

Lexo me Shume

Rama dhe Balla shpërthejnë në të qeshura, Lulzim Basha: “Ai që qesh më shumë solli paratë e drogës me Toyota Yaris”

    Rama dhe Balla shpërthejnë në të qeshura, Lulzim Basha: “Ai që qesh më shumë solli paratë e drogës me Toyota Yaris”

Kryedemokrati Lulzim Basha nga foltorja e Kuvendit foli për shqetësimin e Gjermanisë, skeptike sipas tij për t’i dhënë “ok” hapjes së negociatave me Shqipërinë. Basha tha se opozita ka ndikuar

Lexo me Shume

Rama dhe Balla shpërthejnë në të qeshura, Lulzim Basha: “Ai që qesh më shumë solli paratë e drogës me Toyota Yaris”

    Rama dhe Balla shpërthejnë në të qeshura, Lulzim Basha: “Ai që qesh më shumë solli paratë e drogës me Toyota Yaris”

Kryedemokrati Lulzim Basha nga foltorja e Kuvendit foli për shqetësimin e Gjermanisë, skeptike sipas tij për t’i dhënë “ok” hapjes së negociatave me Shqipërinë. Basha tha se opozita ka ndikuar

Lexo me Shume

Prokuroria kërkon 8 muaj burg për Tom Doshin e Mark Frrokun

  Prokuroria kërkon 8 muaj burg për Tom Doshin e Mark Frrokun

Prokuroria e Tiranës ka dhënë sot pretencën duke kërkuar dënimin me 1 vit burg për deputetin Tom Doshi dhe ish-deputetin

Lexo me Shume

Veliaj shfaqet papritur në komision, përplaset me deputeten Albana Vokshi: “Mbylle mikrofonin! Dilni jashtë!

  Veliaj shfaqet papritur në komision, përplaset me deputeten Albana Vokshi: “Mbylle mikrofonin! Dilni jashtë!

Komisioni për Edukim dhe Mjetet e Informimit Publik ka nisur sot me debatë të ashpra kur kryetarja e komisionit Albana

Lexo me Shume

Festa e Bajramit të madh, vijnë urimet e para nga Presidenti Meta dhe Kryetari i Kuvendit Ruçi

  Festa e Bajramit të madh, vijnë urimet e para nga Presidenti Meta dhe Kryetari i Kuvendit Ruçi

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka uruar mbrëmjen e sotme të gjithë besimtarët Myslimanë, me rastin e Bajramit. Në urimin

Lexo me Shume

Lulzim Basha shfaqet si asnjëherë më parë në finalen e futbollit të FRPD-së

  Lulzim Basha shfaqet si asnjëherë më parë në finalen e futbollit të FRPD-së

Lulzim Basha gjithmonë kohët e fundit ka qëndruar brenda kornizës së politikanit dhe nuk e kemi parë shpesh ose pothuajse

Lexo me Shume

Përsëritet historia e çdo jave, parlamenti “Live” në Facebook, tre persona flasin njëherësh

  Përsëritet historia e çdo jave, parlamenti “Live” në Facebook, tre persona flasin njëherësh

Sot pas pothuajse 3 javësh është përsëritur në parlament e njëjta histori. Opozita në fillim kërkoi që në sallë të

Lexo me Shume

Sot seanca gjyqësore ndaj Saimir Tahirit, flet avokati i tij Maks Haxhia

  Sot seanca gjyqësore ndaj Saimir Tahirit, flet avokati i tij Maks Haxhia

Ish-Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka mbërritur në ambientet e Gjykatës së Krimeve të Rënda, ku ka kërkuar ndryshimin e

Lexo me Shume

Largohet edhe Romana Vlahutin, ky është ambasadori i ri i BE-së në Shqipëri, ekpert i çështjeve të sigurisë

  Largohet edhe Romana Vlahutin, ky është ambasadori i ri i BE-së në Shqipëri, ekpert i çështjeve të sigurisë

Ka ardhur koha që Romana Vlahutin ambasadorja e BE-së në Tiranë të largohet dhe në vendin e saj do të

Lexo me Shume

Ruçi i pret fjalën Bashës, deputetët e PD-së bllokojnë foltoren, tensione në kuvend

  Ruçi i pret fjalën Bashës, deputetët e PD-së bllokojnë foltoren, tensione në kuvend

Ka nisur ashtu siç pritej edhe këtë javë me shumë tensione senaca parlamentare. Ka qenë kryetari i PD-së Lulzim Basha

Lexo me Shume

Tensione në Kuvend, ndërpritet dy herë seanca, Basha: “Policia po i mbyll gojën dëshmitarit ‘X’ “

  Tensione në Kuvend, ndërpritet dy herë seanca, Basha: “Policia po i mbyll gojën dëshmitarit ‘X’ “

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka denoncuar ditën e sotme nga foltorja e parlamentit se ‘dëshmitari X’ në audio-përgjimin e

Lexo me Shume

Flet Rama: “Fatmir Xhafaj do vazhdojë detyrën, analizë shkencore për audio-përgjimin”

  Flet Rama: “Fatmir Xhafaj do vazhdojë detyrën,  analizë shkencore për audio-përgjimin”

Kryeministri Edi Rama, i ardhur nga Parisi për çështjen e vëllait të ministrit të Brendshëm, deklaroi se ajo që të

Lexo me Shume

Akuzat për falsifikimin e nenit të ekstradimit nga Fatmir Xhafaj, reagon BE

  Akuzat për falsifikimin e nenit të ekstradimit nga Fatmir Xhafaj, reagon BE

Në Shqipëri, Delegacioni i Bashkimit Europian reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin

Lexo me Shume

Takimi i Bashës me aleatët, ja cfarë pritet të ndodh në vazhdim për çështjen Xhafa

  Takimi i Bashës me aleatët, ja cfarë pritet të ndodh në vazhdim për çështjen Xhafa

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar ditën e sotme një takim me aleatët e opozitës. Sipas Syri.ne, burime nga

Lexo me Shume

Gjykata e Krimeve të Rënda lë masën “arrest shtëpie” për Saimir Tahirin

  Gjykata e Krimeve të Rënda  lë masën “arrest shtëpie” për Saimir Tahirin

Pas pothuajse 2 orëve në Gjykatën e Krimeve të rënda, ajo ka rrëzuar kërkesën për heqjen e masës së sigurisë

Lexo me Shume