Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Mbyllet seanca plenare, miratohet në parim projektligji i Vetting-ut

Mbyllet seanca plenare, miratohet  në parim projektligji i Vetting-ut
August 30
19:46 2016

Sapo është mbyllur seanca plenare dhe është miratuar projektligji i Vetting-ut në parim.

Kryeparlamenari Ilir Meta shpalli të hapur votimin, që rezultoi në 88 vota pro dhe 1 abstenim nga kryetari i PBDNJ-së. Pas seancës parlamentare, kryeministri Edi Rama u shpreh:

“Miratimi i ligjit për Vetting-un është fillimi i procesit të reformës në drejtësi”.

Gjithashtu ai u shpreh se opozita ndjek politikën e vjetër të dëshpërimit, pengimit dhe politikën e diktuar nga një frikë e shpjegueshme. Sipas tij, opozita bëri atë që bën gjithmonë: “Bën sikur do dhe tregon që nuk do”./Blitz.al/

Shperndaje