Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Kryeparlamentari Meta ndërpret vizitën në SHBA: Duan të prishin konsensusin për reformën

Kryeparlamentari Meta ndërpret vizitën në SHBA: Duan të prishin konsensusin për reformën
July 27
13:28 2016

Kreu i parlamentit, Ilir Meta, ka ndërprerë vizitën e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sepse është detyruar të kthehet në Shqipëri për të sqaruar disa polemika që janë krijuar në politikën shqiptare.

Burime pranë LSI-së kanë thënë për Balkanweb se z. Meta po kthehet menjëherë të sqarojë gjithë konfuzionin e krijuar ditët e fundit që, sipas tij, ka për qëllim vetëm prishjen e konsensusit historik parlamentar të 22 korrikut, ku u miratua reforma në drejtësi unanimisht.

Shperndaje