Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Kryeparlamentari Meta: “Jam i gatshëm të sakrifikoj gjithçka nëse PD voton reformën!”

Kryeparlamentari Meta: “Jam i gatshëm të sakrifikoj gjithçka nëse PD voton reformën!”
July 18
23:09 2016

Gazetari Fevziu e pyet vazhdimisht Kryeparlamentarin Meta se nëse do të pranonte ai të bashkohej me Opozitën për të realizuar një qeveri teknike. Meta i përgjigjet se konsensusi do të realizohet dhe nuk është e nevojshme që të tilla çështje të diskutohen, mirëpo ai thekson se përsa i përket kushteve që do të vendosë Opozita që të votojë pro reformës, ai personalisht është i gatshëm të sakrifikojë gjithçka politikisht.

Ndërkohë Meta tregon se kualicioni me Ramën vazhdon ashtu siç ka qenë dhe të gjitha fjalët për një prishje të marrëdhënieve mes tyre janë thjesht disa thashetheme që i bëjnë dëm politikës së vendit pasi e vërteta është ndryshe.

Shperndaje