Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Kryeministri Rama, takim 50 minuta me kryeparlamentarin Meta

Kryeministri Rama, takim 50 minuta me kryeparlamentarin Meta
March 30
08:29 2016

Një ditë përpara seancës plenare, kryeministri Rama ka takuar mëngjesin e sotëm kryetarin e Kuvendit, Ilir Meta, në Kryesinë e Kuvendit, në një takim që ka zgjatur rreth 50 minuta.

Ditët e fundit, Rama dhe Meta janë parë më shumë në shoqërinë e njëri-tjetrit duke e shtuar axhendën e tyre të takimeve. Mendohet se fokus të këtyre diskutimeve është tema e reformës në drejtësi, ku pritet që me aprovimin e palëve të nisë edhe implementimi i saj sipas udhëzimeve të Komisionit të Venecias.

 

Etiketimet
Shperndaje