Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Kryeministri Edi Rama do të thirret dëshmitar në gjyq

Kryeministri Edi Rama do të thirret dëshmitar në gjyq
September 22
16:49 2016

Lidhur me protestën e studentëve që kanë hedhur vezë drejt kryeministrit Rama do të mbahet seanca gjyqësore. Mirëpo studentët kanë kërkuar që edhe kryeministri Rama të jetë dëshmitar në këtë gjyq dhe kjo kërkesë është pranuar nga gjyqtarët e çështjes.

Ata gjithashtu kërkuan edhe praninë e disa gardistëve, të cilët kanë qenë prezentë në protestë. /Blitz.al/

Shperndaje