Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

KQZ për dekriminalizimin: Vetëm 13% e zyrtarëve kanë dorëzuar formularin

KQZ për dekriminalizimin: Vetëm 13% e zyrtarëve kanë dorëzuar formularin
April 22
10:55 2016

Të gjithë zyrtarëve u është bërë me dije paraprakisht se duhet të plotësojnë një formular deklarimi për të vazhduar më tej me reformën e dekriminalizimit. Afati i fundit për dorëzimin e formularit të plotësuar është vendosur data 4 maj.

Në një konferencë për shtyp, direkt nga KQZ, Drilona Hoxhaj bëri apel për të gjithë zyrtarët të dorëzojnë sa më parë formularin. Sipas KQZ-së, vetëm 13% e zyrtarëve kanë dorëzuar formularin, ndërkohë që nuk kanë mbetur dhe shumë ditë nga afati i fundit.

Komento
Etiketimet
Shperndaje