Blitz

 Breaking News

Ja kush janë 3 figura të rëndësishme që kanë bojkotuar Kongresin

Ja kush janë 3 figura të rëndësishme që kanë bojkotuar Kongresin
March 19
11:07 2016

Bëhet fjalë për ish-kryetarin e Partisë Socialiste, Fatos Nano, kryetarin e PBDNJ-së Vangjel Dule dhe atë të PDIU-së Shpëtim Idrizi, të cilët edhe pse kanë marrë ftesë për të qenë pjesëmarrës në punimet e Kongresit të Partisë Socialiste e kanë refuzuar atë.

Duhet theksuar se Shpëtim Idrizi nuk e ka për herë të parë bojkotimin e një mbledhjeje të mbajtur nga e majta, sepse bëri të njëjtën gjë edhe në  mbledhjen për koordinimin e aleatëve të majtë.

Share