Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Hakerat rusë mund të shkatërrojnë zgjedhjet në Gjermani

Hakerat rusë mund të shkatërrojnë zgjedhjet në Gjermani
November 29
19:07 2016

Kreu i inteligjencës së sigurimit gjerman ka paralajmëruar se hakerat rusë vitin e ardhshëm mund të shkaktojnë pështjellim në zgjedhjet në Gjermani, duke tentuar të shkatërrojnë e përçajnë procesin zgjedhor.

Bruno Kahl tha se një tentativë e tillë është bërë edhe më parë nga hakerat rusë në zgjedhjet presidenciale amerikane.

“Kemi prova se sulme të tilla ekzistojnë dhe ato tentojnë të deligjitimojnë procesin”,- tha Kahl. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje