Blitz | Kliko dhe Informohu

Politike

Rama dhe Balla shpërthejnë në të qeshura, Lulzim Basha: “Ai që qesh më shumë solli paratë e drogës me Toyota Yaris”

    Rama dhe Balla shpërthejnë në të qeshura, Lulzim Basha: “Ai që qesh më shumë solli paratë e drogës me Toyota Yaris”

Kryedemokrati Lulzim Basha nga foltorja e Kuvendit foli për shqetësimin e Gjermanisë, skeptike sipas tij për t’i dhënë “ok” hapjes së negociatave me Shqipërinë. Basha tha se opozita ka ndikuar

Lexo me Shume

Rama dhe Balla shpërthejnë në të qeshura, Lulzim Basha: “Ai që qesh më shumë solli paratë e drogës me Toyota Yaris”

    Rama dhe Balla shpërthejnë në të qeshura, Lulzim Basha: “Ai që qesh më shumë solli paratë e drogës me Toyota Yaris”

Kryedemokrati Lulzim Basha nga foltorja e Kuvendit foli për shqetësimin e Gjermanisë, skeptike sipas tij për t’i dhënë “ok” hapjes së negociatave me Shqipërinë. Basha tha se opozita ka ndikuar

Lexo me Shume

Prokuroria kërkon 8 muaj burg për Tom Doshin e Mark Frrokun

    Prokuroria kërkon 8 muaj burg për Tom Doshin e Mark Frrokun

Prokuroria e Tiranës ka dhënë sot pretencën duke kërkuar dënimin me 1 vit burg për deputetin Tom Doshi dhe ish-deputetin Mark Frroku. Pretenca është dhënë gjatë ditës së sotme në

Lexo me Shume

Veliaj shfaqet papritur në komision, përplaset me deputeten Albana Vokshi: “Mbylle mikrofonin! Dilni jashtë!

    Veliaj shfaqet papritur në komision, përplaset me deputeten Albana Vokshi: “Mbylle mikrofonin! Dilni jashtë!

Komisioni për Edukim dhe Mjetet e Informimit Publik ka nisur sot me debatë të ashpra kur kryetarja e komisionit Albana Vokshi ka parë që në dëgjesën me ministrën Kumbaro për

Lexo me Shume

Festa e Bajramit të madh, vijnë urimet e para nga Presidenti Meta dhe Kryetari i Kuvendit Ruçi

    Festa e Bajramit të madh, vijnë urimet e para nga Presidenti Meta dhe Kryetari i Kuvendit Ruçi

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka uruar mbrëmjen e sotme të gjithë besimtarët Myslimanë, me rastin e Bajramit. Në urimin e tij, Meta bën apel për më shumë paqe, tolerancë

Lexo me Shume

Lulzim Basha shfaqet si asnjëherë më parë në finalen e futbollit të FRPD-së

    Lulzim Basha shfaqet si asnjëherë më parë në finalen e futbollit të FRPD-së

Lulzim Basha gjithmonë kohët e fundit ka qëndruar brenda kornizës së politikanit dhe nuk e kemi parë shpesh ose pothuajse asnjëherë të veshur sportive apo i cliruar nga pasha e

Lexo me Shume

Përsëritet historia e çdo jave, parlamenti “Live” në Facebook, tre persona flasin njëherësh

    Përsëritet historia e çdo jave, parlamenti “Live” në Facebook, tre persona flasin njëherësh

Sot pas pothuajse 3 javësh është përsëritur në parlament e njëjta histori. Opozita në fillim kërkoi që në sallë të ishin edhe kryeministri Rama dhe ministri Xhafa. Pasi u ndërpre

Lexo me Shume

Sot seanca gjyqësore ndaj Saimir Tahirit, flet avokati i tij Maks Haxhia

    Sot seanca gjyqësore ndaj Saimir Tahirit, flet avokati i tij Maks Haxhia

Ish-Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka mbërritur në ambientet e Gjykatës së Krimeve të Rënda, ku ka kërkuar ndryshimin e masës së sigurisë. Tahiri aktualisht ndodhet në masë sigurie “arrest

Lexo me Shume

Largohet edhe Romana Vlahutin, ky është ambasadori i ri i BE-së në Shqipëri, ekpert i çështjeve të sigurisë

  Largohet edhe Romana Vlahutin, ky është ambasadori i ri i BE-së në Shqipëri, ekpert i çështjeve të sigurisë

Ka ardhur koha që Romana Vlahutin ambasadorja e BE-së në Tiranë të largohet dhe në vendin e saj do të

Lexo me Shume

Ruçi i pret fjalën Bashës, deputetët e PD-së bllokojnë foltoren, tensione në kuvend

  Ruçi i pret fjalën Bashës, deputetët e PD-së bllokojnë foltoren, tensione në kuvend

Ka nisur ashtu siç pritej edhe këtë javë me shumë tensione senaca parlamentare. Ka qenë kryetari i PD-së Lulzim Basha

Lexo me Shume

Tensione në Kuvend, ndërpritet dy herë seanca, Basha: “Policia po i mbyll gojën dëshmitarit ‘X’ “

  Tensione në Kuvend, ndërpritet dy herë seanca, Basha: “Policia po i mbyll gojën dëshmitarit ‘X’ “

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka denoncuar ditën e sotme nga foltorja e parlamentit se ‘dëshmitari X’ në audio-përgjimin e

Lexo me Shume

Flet Rama: “Fatmir Xhafaj do vazhdojë detyrën, analizë shkencore për audio-përgjimin”

  Flet Rama: “Fatmir Xhafaj do vazhdojë detyrën,  analizë shkencore për audio-përgjimin”

Kryeministri Edi Rama, i ardhur nga Parisi për çështjen e vëllait të ministrit të Brendshëm, deklaroi se ajo që të

Lexo me Shume

Akuzat për falsifikimin e nenit të ekstradimit nga Fatmir Xhafaj, reagon BE

  Akuzat për falsifikimin e nenit të ekstradimit nga Fatmir Xhafaj, reagon BE

Në Shqipëri, Delegacioni i Bashkimit Europian reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin

Lexo me Shume

Takimi i Bashës me aleatët, ja cfarë pritet të ndodh në vazhdim për çështjen Xhafa

  Takimi i Bashës me aleatët, ja cfarë pritet të ndodh në vazhdim për çështjen Xhafa

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar ditën e sotme një takim me aleatët e opozitës. Sipas Syri.ne, burime nga

Lexo me Shume

Gjykata e Krimeve të Rënda lë masën “arrest shtëpie” për Saimir Tahirin

  Gjykata e Krimeve të Rënda  lë masën “arrest shtëpie” për Saimir Tahirin

Pas pothuajse 2 orëve në Gjykatën e Krimeve të rënda, ajo ka rrëzuar kërkesën për heqjen e masës së sigurisë

Lexo me Shume

Pas masës “arrest shtëpie”, Saimir Tahiri paraqet në Gjykatën e Krimeve të Rënda argumentet kundër akuzave ndaj tij

  Pas masës “arrest shtëpie”, Saimir Tahiri paraqet në Gjykatën e Krimeve të Rënda argumentet kundër akuzave ndaj tij

Pas masës së sigurisë me arrest shtëpie ndaj akuzave që iu bënë në lidhje me grupin e Habilajve, ish-Ministri i

Lexo me Shume

Basha akuza për vëllain e Fatmir Xhafës, deputetët e PD-së bllokojnë foltoren

  Basha akuza për vëllain e Fatmir Xhafës, deputetët e PD-së bllokojnë foltoren

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka marrë fjalën në Kuvend, ku ka nisur direkt të hedhë akuza ndaj Fatmir Xhafës

Lexo me Shume

Historike/ Majlinda Bregu e para shqiptare me një pozicion të lartë në “Bashkimin Europian “

  Historike/ Majlinda Bregu e para shqiptare me një pozicion të lartë në “Bashkimin Europian “

Ish-ministrja e Integrimit Majlinda Bregu ka ndarë në rrjetet sociale një lajm për të cilin e kishte pritur prej kohësh.

Lexo me Shume

Takim me Senatin e UT, Rama: “ Vonesa e pagave shembulli që reforma në Arsim është sfidë”

  Takim me Senatin e UT, Rama: “ Vonesa e pagave shembulli që reforma në Arsim është sfidë”

Kryeministri Rama është takuar sot me Senatin e Universitettit të Tiranës pak ditë pasi universitetet u përfshinë nga një krizë

Lexo me Shume

Komisioneri Kukan: “Ju i meritoni negociatat me BE , por ju duhen njerëz të kualifikuar”

  Komisioneri Kukan: “Ju i meritoni negociatat me BE , por ju duhen njerëz të kualifikuar”

Ditën e sotme u zhvillua takimi i 12 i Këshillit të Stabilizim Asociimit ku u diskutuan rekomandimet e OSBE-ODIHR për

Lexo me Shume

Bylykbashi-Ramës: Anëtarët e KLG-së e KLP-së të paligjshëm , mos u gëzo kot!

  Bylykbashi-Ramës: Anëtarët e KLG-së e KLP-së të paligjshëm , mos u gëzo kot!

Kuvendi ka votuar mbrëmjen e djeshme anëtarët e KLGJ-së dhe KLP-së, të cilët kanë marrë detyrën edhe pse nuk morën

Lexo me Shume