Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

Përplasen 3 makina në Vorë, humb jetën drejtuesi i një prej mjeteve

Përplasen 3 makina në Vorë, humb jetën drejtuesi i një prej mjeteve
June 09
13:46 2019

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Vorë. Tre makina janë përplasur me njëra – tjetrën dhe për rrjedhojë drejtuesi i një prej automjeteve ka ndërruar jetë.

Aksidenti ka ndodhur në rrugën dytësore që të çon drejt Doganës. Në të janë përfshirë tre makina, një nga të cilat drejtohej nga një femër. Si pasojë e aksidentit, kanë marrë plagë të tre drejtuesit e mjeteve. Ndërsa, një prej tyre ndërroi jetë.

Viktima është identifikuar si Denis Kosova, i cili drejtonte një makinë me targa italiane.

Njoftimi i policisë:

Tiranë/Informacion paraprak

Në rrugën dytësore Vorë , drejt Doganës janë përplasur 3 mjete, si pasojë e përplasjes gjatë transportimit në spital ka nderruar jetë drejtuesi i njërit prej mjeteve shtetasi D. K rreth 30 vjeç.

Ndërsa shtetasi G. Z drejtuesi i njërit prej mjeteve ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor ku vijon punën për zbardhjen e rrethanave dhe shkakut të aksidentit.

Paraprakisht dyshohet se shkaku i vdekjes së shtetasit D. K, mund të ketë ardhur si pasojë e arrestit kardiak.

/Blitz.al/

Burimi: BallkanWeb

Share