Blitz | Kliko dhe Informohu

Aktualitet

Kërcënohet me jetë Rudina Magjistari

    Kërcënohet me jetë Rudina Magjistari

Rudina Magjistari, moderatorja e njohur e televizionit “Klan”, i është  drejtuar policisë për ndihmë. Sipas burimeve nga policia e Tiranës, Magjistari është kërcënuar me jetë me anë të mesazheve në

Lexo me Shume

Grabitet taksisti në Tiranë, policia shpërblim për informata

    Grabitet taksisti në Tiranë, policia shpërblim për informata

Një taksist është grabitur mëngjesin e sotëm nga një person i armatosur, që kishte hipur si pasagjer në makinën e tij. Ngjarja ka ndodhur në Tiranë dhe policia e kryeqytetit

Lexo me Shume

Italianët, grabitje në kurriz të shqiptarëve

    Italianët, grabitje në kurriz të shqiptarëve

Çudia ka ndodhur, edhe pse ndoshta nuk do ta besoni. Dy italianë janë shtirur si shqiptarë dhe kanë kryer grabitje të njëpasnjëshme në Itali. Shtetasit Alessandro Carminitana 27 vjeç dhe

Lexo me Shume

Kisha Ortodokse kërkesë qeverisë: “Fotot e nuseve pranë ikonave, fyerje ndaj kishës. Ndalojini!”

    Kisha Ortodokse kërkesë qeverisë: “Fotot e nuseve pranë ikonave, fyerje ndaj kishës. Ndalojini!”

Kisha Ortodokse e Shqipërisë ka reaguar në lidhje me reklamat dhe promovimet e ndryshme që bëhen nga modele, duke u veshur me fustane nusërie, brenda ambienteve të shenjta. Sipas Kishës,

Lexo me Shume

Samiti europian: Shqipëria duhet të reagojë

    Samiti europian: Shqipëria duhet të reagojë

  Në një takim parapërgatitor të samitit evropian, 28 ministra të qeverive të BE-së miratuan një ndihmë emergjente për krizën e emigrantëve, me 700 milionë euro në tërësi. Në takim

Lexo me Shume

Donald Trump: Emigrantët janë gjarpërinj helmues

    Donald Trump: Emigrantët janë gjarpërinj helmues

Gjatë një takimi në aeroportin Youngstown, kandidati republikan për president në SHBA, Donald Trump, tha se në qoftë se do të zgjidhet president, do të ndërtojë një mur përgjatë kufirit

Lexo me Shume

MAS publikon formularët A1 dhe A1Z

    MAS publikon formularët A1 dhe A1Z

Publikohen formularët A1 dhe A1Z, ku të gjithë maturantët duhet të listojnë dy lëndët që do të japin provim me zgjedhje. Ata kanë mundësi të përzgjedhin mes 27 lëndëve. Ditën

Lexo me Shume

Shoqata Shqiptare e Gjuetisë në protestë: “Jo moratoriumit”

    Shoqata Shqiptare e Gjuetisë në protestë: “Jo moratoriumit”

Shoqata Shqiptare e Gjuetisë ka protestuar ditën e sotme para godinës së Kryeministrisë, duke kundërshtuar moratoriumin në gjueti. Ditën e djeshme ka përfunduar afati i moratoriumit 2-vjeçar për gjuetinë. “Jo

Lexo me Shume

Legalizimet, cili është afati i ri për pagesën e truallit?

  Legalizimet, cili është afati i ri për pagesën e truallit?

Afati për pagesën e parcelës ndërtimore për ndërtimet pa leje është shkurtuar. Nga 45 ditë që ishte, në bazë të ligjit të

Lexo me Shume

Sirianët insistojnë të kalojnë nga Shqipëria

  Sirianët insistojnë të kalojnë nga Shqipëria

162 refugjatë sirianë që ndodhen në qytezën e Konicës, shumë pranë kufirit shqiptar, janë të kënaqur nga mikpritja e vendasve.

Lexo me Shume

Opozita e Kosovës nuk merr pjesë në Kuvend, vazhdojnë të paguhen deputetët

  Opozita e Kosovës nuk merr pjesë në Kuvend, vazhdojnë të paguhen deputetët

Gjendja politike nuk shfaqet e qetë në Kosovë, ku opozitarët kanë vendosur të bojkotojnë punët e parlamentit. Sipas rregullores, ata

Lexo me Shume

8 vjet nga “Gërdeci”, familjarët i mbajnë shpresat në Strasburg

  8 vjet nga “Gërdeci”, familjarët i mbajnë shpresat në Strasburg

15 marsi shënon 8 vjet nga shpërthimi në punishten e demontimit të armëve në Gërdec dhe familjarët e viktimave ende

Lexo me Shume

Nis testimi për policët e rinj, Tahiri kujton Gërdecin

  Nis testimi për policët e rinj, Tahiri kujton Gërdecin

Nisi të martën testimi për 5000 kandidatë për t’u bërë pjesë e Policisë së Shtetit. Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri,

Lexo me Shume

KQZ nis djegien e fletëve të votimit, përdoren 600 litra benzinë

  KQZ nis djegien e fletëve të votimit, përdoren 600 litra benzinë

Sipas rregullores, 6 muaj pas daljes së rezultatit të zgjedhjeve për bashkitë dhe këshillat bashkiakë në vend, të gjitha materialet

Lexo me Shume

Banori mbi çati, refuzon vendimin e shpronësimit

  Banori mbi çati, refuzon vendimin e shpronësimit

Vijon aksioni për prishjen e banesave te zona pranë stacionit të trenit në Tiranë, ku janë shembur 5 banesa dhe

Lexo me Shume

Shpërthen me eksploziv një makinë në Berlin

  Shpërthen me eksploziv një makinë në Berlin

Një makinë ka shpërthyer sot në mëngjes ndërsa lëvizje në një rrugë të Berlinit. Shoferi vdiq menjëherë për shkak të

Lexo me Shume

Refugjatët sirianë tentojnë të kalojnë ilegalisht kufirin maqedonas

  Refugjatët sirianë tentojnë të kalojnë ilegalisht kufirin maqedonas

Maqedonia ka bërë me dije paraprakisht se ka mbyllur kufirin për refugjatët sirianë dhe nuk mund t’i lejojë ata as

Lexo me Shume

Përurohet busti i Papa Françeskut në Tiranë

  Përurohet busti i Papa Françeskut në Tiranë

Ati i Shenjtë, Papa Françesku, ka një vend të veçantë edhe në kryeqytetin shqiptar. Sot është përuruar në Tiranë busti i

Lexo me Shume

Kodheli për tragjedinë e Gërdecit: Autorët i kanë shpëtuar drejtësisë

  Kodheli për tragjedinë e Gërdecit: Autorët i kanë shpëtuar drejtësisë

Në një takim të mbajtur sot me drejtues të  Ministrisë së Mbrojtjes, Bashkisë së Vorës dhe ushtarakëve, ministrja e Mbrojtjes,

Lexo me Shume

“Rikthehet” Gërdeci

Ditën e sotme, gazeta “Tema” ka publikuar një video ku shfaqen disa momente nga shpërthimi në Gërdec. Videoja është xhiruar

Lexo me Shume

Nënë Tereza do të shpallet shenjtore

  Nënë Tereza do të shpallet shenjtore

Në prag të përvjetorit të vdekjes të saj, më 4 shtator Nënë Tereza do të shpallet shenjtore nga Papa Françesku.

Lexo me Shume