Blitz | Kliko dhe Informohu

Aktualitet

Barack Obama në Kubë, vizitë historike

    Barack Obama në Kubë, vizitë historike

Barack Obama ka mbërritur ditën e djeshme në Kubë. Kjo është konsideruar si një vizitë historike pasi është vizita e parë e një presidenti amerikan në ishullin komunist për afërsisht

Lexo me Shume

Shihni foton e parë të Papës në Instagram

    Shihni foton e parë të Papës në Instagram

Kreu i kishës katolike i ka përshkruar  mediat sociale si “një dhuratë nga Perëndia”.  Ai  madje vendosi të bëhet pjesë e Instagram-it. Papa Francis e kishte planifikuar më parë të

Lexo me Shume

Përplaset një autobus në Spanjë: 13 studentë të vdekur, 34 të dëmtuar

    Përplaset një autobus në Spanjë: 13 studentë të vdekur, 34 të dëmtuar

Një autobus me studentë që ktheheshin nga spektakli i fishekzjarrëve, shumë i njohur në Spanjë, u përplas duke shkaktuar 13 të vdekur dhe 34 të plagosur. Studentët janë të kombësive

Lexo me Shume

Skandal policor në Belgjikë, 8 efektivë vidhnin bashkë me shqiptarët

    Skandal policor në Belgjikë, 8 efektivë vidhnin bashkë me shqiptarët

Një skandal policor ka ndodhur këto ditë në Belgjikë ku dyshohet se janë përfshirë 8 efektivë të policisë, në bashkëpunim me grupe kriminale shqiptare. Ata kanë kryer disa grabitje dhe

Lexo me Shume

Veliaj: “Në prill do të prishen të gjitha ndërtesat e pahipotekuara që kanë zaptuar liqenin”

    Veliaj: “Në prill do të prishen të gjitha ndërtesat e pahipotekuara që kanë zaptuar liqenin”

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, gjatë një aktiviteti për mbjelljen e 200 pemëve, ka pohuar se në  muajin prill do të nisë prishja e mbi 100 ndërtesave pa leje në

Lexo me Shume

Kosovë, Jahjaga dekoron princin Charles me urdhrin “Ibrahim Rrugova”

    Kosovë, Jahjaga dekoron princin Charles me urdhrin “Ibrahim Rrugova”

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka pritur princin e Wells-it dhe dukeshën e Cornwall, të cilët janë duke qëndruar në Kosovë, ku do të marrin pjesë në disa aktivitete. Me

Lexo me Shume

Sali Berisha “uron” Partinë Socialiste

    Sali Berisha “uron” Partinë Socialiste

Kongresi i Partisë më të madhe të së majtës nuk mund të shpëtonte kurrsesi nga vëmendja e ish-kryeministrit të Shqipërisë dhe ish-kryetarit të partisë historikisht rivale, Sali Berishën. Ai ka

Lexo me Shume

Meta në Kongresin e PS-së: E majta fiton bindshëm kur është e bashkuar

    Meta në Kongresin e PS-së: E majta fiton bindshëm kur është e bashkuar

Kryeparlamentari Meta vlerësoi reformat që qeveria ka ndërmarrë dhe tha që ato janë arritur në bashkëpunim mes partive të majta. Kryetari i LSI-së, njëherazi kreu i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir

Lexo me Shume

Kongresi i PS-së, Rama: Do të diskutojmë për mandatin e kryetarit, qeverisjen dhe reformat

  Kongresi i PS-së, Rama: Do të diskutojmë për mandatin e kryetarit, qeverisjen dhe reformat

Kreu i koalicionit qeverisës, pasi falënderoi ish-kryetarin e partisë dhe anëtarët e saj, bëri me dije se do të diskutohet

Lexo me Shume

Kreshnik Spahiu: Ramën dhe Veliajn do t’i fusim në kazanë plehrash!

  Kreshnik Spahiu: Ramën dhe Veliajn do t’i fusim në kazanë plehrash!

“Edi Ramën dhe Erion Veliajn po i ruajmë dhe në momentin e duhur do t’i sulmojmë e do t’i fusim

Lexo me Shume

Parku te liqeni – shoqëria civile, protestë para bashkisë

  Parku te liqeni – shoqëria civile, protestë para bashkisë

Vijojnë protestat kundër ndërtimit të parkut te liqeni artificial. Shoqëria civile është mbledhur sërish sot për të protestuar përpara Bashkisë

Lexo me Shume

Kongresi i PS-së, video-mesazhe për delegatët. Blair: Shqipëria, vendi ku ndihem optimist

  Kongresi i PS-së, video-mesazhe për delegatët. Blair: Shqipëria, vendi ku ndihem optimist

Me nisjen e punimeve të Kongresit të PS-së, zyrtarë të huaj kanë përcjellë mesazhet e tyre. Socialistët zhvillojnë sot Kongresin

Lexo me Shume

Shpërthim në një qendër tregtare në Turqi, dyshohet për dy të vdekur

  Shpërthim në një qendër tregtare në Turqi, dyshohet për dy të vdekur

  Dyshohet se dy persona kanë mbetur të vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur si pasojë e një shpërthimi

Lexo me Shume

Ja kush janë 3 figura të rëndësishme që kanë bojkotuar Kongresin

  Ja kush janë 3 figura të rëndësishme që kanë bojkotuar Kongresin

Bëhet fjalë për ish-kryetarin e Partisë Socialiste, Fatos Nano, kryetarin e PBDNJ-së Vangjel Dule dhe atë të PDIU-së Shpëtim Idrizi,

Lexo me Shume

9 kg kanabis, pranga dy personave në Durrës

  9 kg kanabis, pranga dy personave në Durrës

Dy persona janë vënë në pranga që u kapën në flagrancë me një sasi të konsiderueshme lënde narkotike. Në kuadër

Lexo me Shume

Skemë mashtrimi për përfitim azili, pranga kreut të Komitetit të Ndërmjetësimit për Bashkëjetesë Kombëtare

  Skemë mashtrimi për përfitim azili, pranga kreut të Komitetit të Ndërmjetësimit për Bashkëjetesë Kombëtare

  Dy persona, të akuzuar për “korrupsion pasiv” janë vënë në prangat e Policisë së Durrësit. Specialistët e Seksionit kundër

Lexo me Shume

Vrasja në Durrës, ish-kryeplakut iu ça koka me çekiç

  Vrasja në Durrës, ish-kryeplakut iu ça koka me çekiç

Është masakruar me mjete të forta ish-kryeplaku i fshatit Shkallë në Shijak. Ish-kryeplaku i fshatit Shkallë, Mirosh Djaloshi, 54 vjeç,

Lexo me Shume

Rrëzohet avioni në Rusi, mbi 60 të vdekur

  Rrëzohet avioni në Rusi, mbi 60 të vdekur

Mbi 60 persona kanë humbur jetën si pasojë e rrëzimit të një avioni me pasagjerë.  Aksidenti ajror ka ndodhur në

Lexo me Shume

Artan Lame mungon në Kongres, është shtruar në spital

  Artan Lame mungon në Kongres, është shtruar në spital

Socialisti Artan Lame nuk do të ketë mundësinë të marrë pjesë në punimet e Kongresit të sotëm për shkaqe shëndetësore.

Lexo me Shume

Ministria Kodheli: Kongresi, festë e madhe e PS-së

  Ministria Kodheli: Kongresi, festë e madhe e PS-së

Ndërkohë që po mblidhen të gjithë delegatët dhe të ftuarit  për të nisur Kongresi i Partisë Socialiste, Ministria e Mbrojtjes,

Lexo me Shume

Kërcënohet Eduart Ndocaj: “Kujdes me fjalët se…”

  Kërcënohet Eduart Ndocaj: “Kujdes me fjalët se…”

Kërcënohet Eduart Ndocaj: “Kujdes me fjalët se…!” Eduart Ndocaj, i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, ka folur për turbullirat

Lexo me Shume