Blitz | Kliko dhe Informohu

Aktualitet

Tronditet sërish Brukseli, shpërthim në metro

    Tronditet sërish Brukseli, shpërthim në metro

Pas panikut të mëngjesit prej dy shpërthimeve në aeroportin e Brukselit, vjen një njoftim për një tjetër shpërthim në stacionin e metrosë Maalbeek. Shumë foto të këtij momenti janë përhapur

Lexo me Shume

Bombë në aeroportin e Brukselit, 14 të vdekur

    Bombë në aeroportin e Brukselit, 14 të vdekur

Që prej orës 8:00 të mëngjesit të sotëm, në aeroportin e Bukselit janë raportuar dy shpërthime. Sipas mediave vendase, 14 persona kanë humbur jetën, ndërsa  20 të tjerë janë të

Lexo me Shume

Sekuestrohet 1 kg heroinë, pranga dy të rinjve

    Sekuestrohet 1 kg heroinë, pranga dy të rinjve

Oficerët e Policisë së Tiranës, në bashkëpunim me “Shqiponjat”, kanë kryer sekuestrimin e 1 kg lëndë narkotike heroinë dhe ka vënë në pranga dy persona. Janë arrestuar shtetasit Anest Koromani,

Lexo me Shume

Gerti Bogdani: Në 19:00 te kodrat, të mbrojmë liqenin

    Gerti Bogdani: Në 19:00 te kodrat, të mbrojmë liqenin

Deputeti i Partisë Demokratike, Gerti Bogdani, u ka kërkuar qytetarëve të bëhen pjesë e protestës në mbrojtje të parkut. Rreth dy orë më parë, përmes një statusi në rrjetin social Facebook,

Lexo me Shume

Vetëvaret në qeli i dënuari për plagosje, e shpëtojnë policët

    Vetëvaret në qeli i dënuari për plagosje, e shpëtojnë policët

Një i dënuar për plagosje ka tentuar vetëvrasjen brenda ambienteve të qelisë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur pasditen e së shtunës në  ambientet e Komisariatit Nr. 1 në Tiranë. “Sokol

Lexo me Shume

Patentat e reja, ja vlefshmëria për çdo mjet

    Patentat e reja, ja vlefshmëria për çdo mjet

Ministria e Transporteve ka përcaktuar vlefshmërinë e lejeve të drejtimit për automjetet. Konkretisht, leja e drejtimit e kategorisë D, që përfshin autobusët e vegjël, do të jetë e vlefshme për

Lexo me Shume

Rikthehet trafiku i drogës Shqipëri-Itali, identifikohet mjeti fluturues në Vlorë

    Rikthehet trafiku i drogës Shqipëri-Itali, identifikohet mjeti fluturues në Vlorë

Lëvizjet e një avioni të vogël janë duke u hetuar nga policia. Ngjarja e ndodhur mëngjesin e ditës së së djeshme në Vlorë, ka shtuar dyshimet për rikthimin e trafikut

Lexo me Shume

Grabitet banesa në Liqenin e Thatë, qytetarit i marrin 20 mijë euro

    Grabitet banesa në Liqenin e Thatë, qytetarit i marrin 20 mijë euro

Një grabitje banese ka ndodhur rreth orës 22:00 të së dielës në zonën e Liqenit të Thatë. Pre e grabitjes ka rënë banesa e shtetasit Arbënor Shala, të cilit i

Lexo me Shume

Raporti, Fleckeinstein: Reformat në rrugën e duhur, mos prisni perfeksionin

  Raporti, Fleckeinstein: Reformat në rrugën e duhur, mos prisni perfeksionin

Raportuesi për Shqipërinë, Knut Fleckeinstein, ka deklaruar se Shqipëria është në rrugën e duhur, ndaj mund të nisë çelja e

Lexo me Shume

Hodhi bombolën nga kati i 7-të i pallatit, shmanget tragjedia në Vlorë

  Hodhi bombolën nga kati i 7-të i pallatit, shmanget tragjedia në Vlorë

Policia e Vlorës, në bashkëpunim me repartin e zjarrfikësve, kanë arritur të shmangin në kohë një tragjedi që mund të

Lexo me Shume

Nishani dekreton lirimin e ambasadorëve Besiana Kadare dhe Kujtim Xhani

  Nishani dekreton lirimin e ambasadorëve Besiana Kadare dhe Kujtim Xhani

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ka dekretuar lirimin nga detyra si ambasadore të Besiana Kadaresë, vajzës së shkrimtarit Ismail Kadare.

Lexo me Shume

Pako me eksploziv një makine në Tiranë, çaktivizohet nga forcat xheniere

  Pako me eksploziv një makine në Tiranë, çaktivizohet nga forcat xheniere

Dy pako me eksploziv të vendosura poshtë një automjeti në Tiranë kanë vënë në lëvizje forcat e policisë.  Ato u

Lexo me Shume

Defekt në sistem, ndërpritet puna në Kapshticë

  Defekt në sistem, ndërpritet puna në Kapshticë

Pala greke në pikën kufitare të Kapshticës ka ndërprerë punën. Një defekt në sistem ka paralizuar punën prej orës 16:00

Lexo me Shume

Marrëveshja me USAID-in, çmontohen depozitat në kryeqytet

  Marrëveshja me USAID-in, çmontohen depozitat në kryeqytet

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka nënshkruar një marrëveshje me drejtorin e Ujësjellës-Kanalizimeve dhe USAID-in, në sajë të

Lexo me Shume

Ministri grek: Nuk kemi ligj lufte me Shqipërinë

  Ministri grek: Nuk kemi ligj lufte me Shqipërinë

Sot bëhen 20 vite nga firmosja e Traktatit të Miqësisë me Greqinë, ndaj janë takuar në Athinë dy ministrat e

Lexo me Shume

Meta ngre strukturën e vetëdeklarimit në kuadër të ligjit për dekriminalizimin

  Meta ngre strukturën e vetëdeklarimit në kuadër të ligjit për dekriminalizimin

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, ka dhënë urdhrin për ngritjen e një strukture të posaçme, ku mund të plotësohen dhe

Lexo me Shume

Kryeministri Mustafa kërcënon gazetarin: “Ki me ma pagu shtrenjtë këtë!”

  Kryeministri Mustafa kërcënon gazetarin: “Ki me ma pagu shtrenjtë këtë!”

Një artikull në gazetë nga gazetari Vehbi Kajtazi mbi vëllain e kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa, është bërë shkak për

Lexo me Shume

Cila është femra që mund të acarojë marrëdhëniet midis Ukrainës dhe Rusisë?

  Cila është femra që mund të acarojë marrëdhëniet midis Ukrainës dhe Rusisë?

  Nadia Savachenko është shpallur fajtore për vrasjen e dy gazetarëve rusë. Sipas prokurorëve, ajo urdhëroi goditjen që u mori

Lexo me Shume

Horroret e paimagjinueshme të Sirisë

  Horroret e paimagjinueshme të Sirisë

Kanë kaluar pesë vjet nga fillimi i luftës civile në Siri, e cila ka tërhequr pjesën më të madhe të

Lexo me Shume

Elbasan, sekuestrohen 3 kg tritol dhe 100 kapsolla

  Elbasan, sekuestrohen 3 kg tritol dhe 100 kapsolla

Në fshatin Mlizë të Elbasanit policia ka arrestuar një 55-vjeçar. Gjatë kontrollit në banesën e tij u gjetën dhe u

Lexo me Shume

Kinë, zbulohet mashtrimi prej 61 milionë £ me vaksinat vdekjeprurëse

  Kinë, zbulohet mashtrimi prej 61 milionë £ me vaksinat vdekjeprurëse

Nënë e bijë janë arrestuar në Kinë pasi policia ka zbuluar një tregti të paligjshme të vaksinave me vlerë rreth

Lexo me Shume