Blitz | Kliko dhe Informohu

Aktualitet

Berisha: Arrestimi i Nanos ishte veprim i gabuar, por nuk e bëra unë

    Berisha: Arrestimi i Nanos ishte veprim i gabuar, por nuk e bëra unë

Në një intervistë për RTK-në, ish-kryeministri Berisha ka folur për vitet e para të demokracisë dhe zhvillimet politike të asaj periudhe. I ndalur tek arrestimi i Fatos Nanos, kundërshtarit të

Lexo me Shume

Kili pranë kalimit të ligjit pro abortit

    Kili pranë kalimit të ligjit pro abortit

Kili është një nga 7 vendet e Amerikës Latine që e ndalon rreptësisht abortin. Ky vend, edhe pse me një shumicë të krishterë, e ka lejuar abortin deri në vitin

Lexo me Shume

Vendoset sot në KQZ për referendumet e kërkuara nga PD

    Vendoset sot në KQZ për referendumet e kërkuara nga PD

Partia Demokratike ka kërkuar mbajtjen e referendumeve për tri çështje që, sipas saj, prekin drejtpërdrejt qytetarët e Tiranës, ndaj duhet të jenë këta të fundit që duhet të vendosin. Këto

Lexo me Shume

Princi Charles mbërrin në Kosovë

    Princi Charles mbërrin në Kosovë

  Ka mbërritur në Kosovë princi Charles, i shoqëruar nga dukesha Camilla. Princi britanik Charles dhe dukesha Camilla mbërritën rreth orës 19:00 në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë. Ata

Lexo me Shume

Autori i 4 vrasjeve frymëzohej nga ISIS

    Autori i 4 vrasjeve frymëzohej nga ISIS

Masakra në muajin nëntor në Universitetin e Kalifornisë ka arritur të zbardhet nëpërmjet informacioneve të reja që ka zbuluar FBI. Sipas saj, i riu Faisal Muhamad, i moshës 18-vjeçare, i

Lexo me Shume

Basha për “VOA”: Reforma në drejtësi sipas “Venecias”, i gatshëm të hetohem i pari

    Basha për “VOA”: Reforma në drejtësi sipas “Venecias”, i gatshëm të hetohem i pari

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, theksoi sërish se reforma në drejtësi duhet të bëhet në përputhje me kërkesat e Komisionit të Venecias. Në intervistën e sotme për “Zërin

Lexo me Shume

Pacienti i shtrirë në spital, infermierja: Bën vetë! Reagon QSUT

    Pacienti i shtrirë në spital, infermierja: Bën vetë! Reagon QSUT

Videoja e një burri të shtrirë në spital, i cili referuar pamjeve filmike nuk ka marrë shërbimin e nevojshëm, ka shkaktuar reagimin e QSUT-së. Një burrë i shtrirë në dyshemenë

Lexo me Shume

Kapet gomonia me 7 kuintalë drogë në Bari, pranga dy shqiptarëve

    Kapet gomonia me 7 kuintalë drogë në Bari, pranga dy shqiptarëve

Një gomone me 7 kuintalë hashash është kapur nga ushtarakët e Repartit Operacional Ajror të “Guardia di Finanza”, ndërsa dy shtetas shqiptarë janë vënë në pranga. Shqiptarët T. K. 45

Lexo me Shume

Operacion antiterrorizëm në Molenbeek, dyshohet për plagosjen e terroristit

Gjatë një operacioni të zhvilluar së fundmi në Bruksel dyshohet të ketë mbetur i plagosur terroristi i vetëm i mbetur

Lexo me Shume

Grabisnin makina me anë të një pulti, në pranga dy të rinj

  Grabisnin makina me anë të një pulti, në pranga dy të rinj

Dy të rinj nga Kamza kanë rënë në pranga pasi akuzohen për vjedhje. Një djalë dhe një vajzë vidhnin makina

Lexo me Shume

Hafizi përpara Kongresit të PS-së: Jam kundër referendumit të propozuar nga Rama

  Hafizi përpara Kongresit të PS-së: Jam kundër referendumit të propozuar nga Rama

Mimoza Hafizi ka thyer heshtjen një ditë përpara Kongresit të Partisë Socialiste duke shprehur qëndrimin e saj kundër referendumit të

Lexo me Shume

Ministri Tahiri: Shqipëria, gati të ndihmojë në çështjen e refugjatëve

  Ministri Tahiri: Shqipëria, gati të ndihmojë në çështjen e refugjatëve

Në një takim me komisionerin e BE-së për Migracionin e Çështjet e Brendshme, Dimitris Avramopoulos, ministri i Brendshëm Saimir Tahiri

Lexo me Shume

Vokshi: Mbetjet spitalore dhe mostrat e analizave në të njëjtën makinë, e papranueshme!

  Vokshi: Mbetjet spitalore dhe mostrat e analizave në të njëjtën makinë, e papranueshme!

Kryetarja e Komisionit Parlamentar të Shëndetësisë, deputetja demokrate  Albana Vokshi, në një bashkëbisedim me gazetarët është shprehur e revoltuar duke

Lexo me Shume

Ministri Manjani: Reforma në drejtësi do të mbyllet brenda vitit

  Ministri Manjani: Reforma në drejtësi do të mbyllet brenda vitit

Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, në një intervistë për News 24, u shpreh pas raportit të Komisionit të Venecias, e

Lexo me Shume

Kashar, vret fqinjin për hakmarrje

  Kashar, vret fqinjin për hakmarrje

    Një vrasje për hasmëri ndodhi mëngjesin e sotëm në Kashar. 67-vjeçari Besnik Xhaferri vrau fqinjin e tij, Skënder

Lexo me Shume

Kristi Maze humb betejën me jetën

  Kristi Maze humb betejën me jetën

Një lajm i trishtë nga spitali i Bergamos: ndërron jetë  Kristi Maze. Kristi iu  nënshtrua dje transplantit të mëlçisë, por

Lexo me Shume

Në praga gardisti, përndiqte një vajzë nga Tirana

  Në praga gardisti, përndiqte një vajzë nga Tirana

Shërbimi i Çështjeve të Brendshme arrestoi mbrëmë në mesnatë një efektiv të Gardës së Republikës nën akuzën e përndjekjes. Shtetësja

Lexo me Shume

Blushi: ”Nuk hyj në qeveri me Ramën. Unë jam për rrëzimin e qeverisë”

  Blushi: ”Nuk hyj në qeveri me Ramën. Unë jam për rrëzimin e qeverisë”

Ben Blushi, deputeti rebel i Partisë Socialiste, ishte i ftuar në emisionin” Opinion” mbrëmjen e së enjtes përballë një paneli

Lexo me Shume

Kokëdhima: Blushi ka prioritet veten, PS ka prioritete më të mëdha

  Kokëdhima: Blushi ka prioritet veten, PS ka prioritete më të mëdha

Deputeti socialist Koço Kokëdhima shprehet optimist për Kongresin e PS-së. Sipas tij, partia aktualisht ka një sërë  problematikash.  Ai i

Lexo me Shume

Blushi: Rama ka filluar të dridhet!

  Blushi: Rama ka filluar të dridhet!

Gjatë emisionit “Opinion”, i ftuari i ditës, Ben Blushi, ka treguar një histori: një grua politikane në Slloveni vendosi të

Lexo me Shume

Blushi e quan “kanabist”, Kokëdhima: Nuk i marr seriozisht

  Blushi e quan “kanabist”, Kokëdhima: Nuk i marr seriozisht

  Ben Blushi ka botuar një libër, të cilin do t’ua shpërndajë kolegëve gjatë Kongresit. Në këtë libër ai ka

Lexo me Shume